Kolekcjonerski spis treści

KSIĄŻKI:
W tej grupie znajduje się twórczość literacka Stephena Kinga, jego powieści, zbiory opowiadań i nowek, scenariusze, książki pisane pod pseudonimem Richard Bachman oraz książki non-fiction. Wydania pierwsze, wznowienia, audiobooki... Lista została ułożona chronologicznie według roku pierwszego wydania:

 

 

KOMIKSY:
W ostatnich latach twórczość Kinga stała się inspiracją kilku serii komiksowych. Poniżej znajduje się lista komiksów bazujących na twórczości Kinga. Lista została ułożona chronologicznie według roku pierwszego wydania.

 

 

INNE UTWORY ZAGRANICZNE:
King jest czynnym obserwatorem świata i pop kultury. Często publikuje artykuły i esseje na przeróżne tematy - od prawa posiadania broni poprzez recenzje filmów i książek po wstępy do prac innych autorów.

 

 

INNE UTWORY POLSKIE:
W polsce ukazało się niewiele artykułów Kinga. Większość tekstów z tej kategorii to wstępy do publikacji innych autorów.

 

 

ANTOLOGIE:
Stephen King publikował w wielu antologiach. Poniżej znajduje się lista antologii do których dotarłem - informacyjnie dodam, że jest ona niepełna. Lista została ułożona chronologicznie według roku wydania.

 

 

KSIĄŻKI O STEPHENIE KINGU:
Nazwisko Stephena Kinga uznawane jest za swego rodzaju symbol: sukcesu, horroru, bogactwa. Jest on przedmiotem badań wielu prac z gatunku biografi, literaturoznastwa, fimoznastwa. Zapoznając się z kilkoma z poniższych pozycji można zobaczyć co kryje w mistrzu grozy oraz dowiedzieć się jak wyglądała jego droga do ikony literatury popularnej. Lista została ułożona chronologicznie według roku wydania.

 

 

PRASA ZAGRANICZNA:
W początkach swojej kariery King żył głównie ze sprzedawanych do magazynów opowiadań. Już po uzyskaniu statusu "gwaizdy" nie zaprzestał takich publikacji. Dodatkowo, w wielu magazynach publikuje się analizy i artykuły o Kingu i jego twórczości.

 

 

PRASA POLSKA:
King niezbyt często gości w polskiej prasie, jednak zdarzają się publikacje tekstów dotyczących autora.

 

 

Filmy:
Filmy kinowe i telewizyjne, licne seriale i kontynuacje. Produkcje wysokobudżetowe i tanie kontynuacje... Na podstawie książek i opowiadań Stephena Kinga powstało dziesiątki produkcji filmowych...

 

 

PLAKATY, GRAFIKI I BOOKPLATE'Y:
Twórczość Kinga niemal zawsze promowane są plakatami. Ponadto, teksty, których jest autorem często są inspiracją dla innych artystów tworzących zarówno na potrzeby limitowanych wydawnictw i prasy publikujących Kinga jak i dla zaspokojenia potrzeby tworzenia.

 

 

MODELE I FIGURKI:
Nieliczne figurki i modele związane z twórczością Stephena Kinga.

 

 

ETUI I PUDEŁKA:
Specjalne etui i pudeła zabezpieczające książki Kinga stanowią często klasę same w sobie. Są niezbędna dla utrzymania często cennych książek w odpowednim stanie, a ich nakłady są często jeszcze niższe niż książek.

 

 

KOSZULKI, KUBKI, NASZYWKI I PRZYPINKI:

 

ZAKŁADKI, POCZTÓWKI, FRAGMENTY, NAKLEJKI I OPASKI:

 

Zapowiedzi
Aktualności ze światów Kinga
Social Media
STRONA NA SKRÓTY: