Furia: Carrie 2


Witajcie w szacownych murach liceum Bates. Lekcja na dzisiaj: jeśli chcesz doczekać bezpiecznie matury, nie wchodź w drogę Rachel Lang (Emily Bergl) - wyprowadzona z równowagi wpada w nieopanowaną furię. W tym horrorze określonym przez magazyn Variety jako prawdziwa eksplozja nadprzyrodzonych mocy występują: Jason London, Dylan Bruno, J.Smith-Cameron i Amy Irving. Rachel to skłócona z życiem nastolatka marząca, by w spokoju doczekać matury i końca szkoły. Niestety staje się bohaterką szkolnego skandalu sprowokowanego przez grupę opętanych seksem i buzującymi hormonami osiłków. Głupi kawał przeradza się w prawdziwą tragedię. Gdy policja wzywa na przesłuchanie jednego z uczestników makabrycznego żartu, pozostali oskarżają Rachel, że ich wydała i postanawiają publicznie ją poniżyć. Nie wiedzą jednak, że lepiej jest igrać z ogniem niż zadrzeć z Rachel. Doprowadzona do furii dziewczyna przestaje nad sobą panować. Ujawnia swą niezwykłą moc i zamienia radosną prywatkę w imprezę z piekła rodem.

Tytuł oryginalny: Rage: Carrie 2
Tytuł polski: Furia: Carrie 2
Reżyseria: Katt Shea
Scenariusz: Rafael Moreu
Rok produkcji: 1999
Czas: 101 minut

Obsada:
Rachael Lang - Emily Bergl
Jesse Ryan - Jason London
Counselor Susan 'Sue' D. Snell - Amy Irving
Barbara Lang: Rachael's Mother - J. Smith-Cameron
Mark Bing - Dylan Bruno
Eric Stark - Zachery Ty Bryan
Tracy Campbell - Charlotte Ayanna
Bradley 'Brad' Winters - Rachel Blanchstin Urich
Charles 'Chuck' Potter - Elijah Craig

W typowo amerykańską scenerię, typowo amerykańską młodzież, wrzucono kilka wątków zaczerpniętych z powieści "Carrie". Właściwie jest to dość luźna kontynuacja fabuły filmu De Palmy i pomimo kilku nieścisłości fabularnych i odwiecznego problemu jakim są niemal trzydziestoleni aktorzy grający nastolatków, film da się obejrzeć.

Autorzy nie ustrzegli się schematów towarzyszących większości młodzieżowych produkcji - stąd mamy młodych sportowców, cheerleaderki i oczywiście skrzywdzoną brzydulę...

W filmie wykorzystano kilka scen z filmu DePalmy, w filmie widzimy też Amy Irving w roli dorosłej Sue Snell (jedynej, która przeżyła gniew Carrie White). Ponadto mamy też kilka innych, drobnych nawiązań do Kinga - na przykład Kings University pod koniec filmu.

Wydanie:  - obrazek
Wydanie DVD
Wydanie:  - obrazek
Wydanie VHS
Powiązane
Książki:
1974 Carrie
Filmy:
1999 Furia: Carrie 2
Aktualności ze światów Kinga
Zapowiedzi

2018-07-25

"Castle Rock"

2018-08-22

"Pan Mercedes"

2018-09-04

"Flight or Fright"

Social Media
MOJA KOLEKCJA NA SKRÓTY: