Furia: Carrie 2


Tytuł oryginalny: "The Rage: Carrie 2"
Tytuł polski: "Furia: Carrie 2"
Scenariusz: Rafael Moreu
Reżyseria: Katt Shea
Czas trwania: 101 min
Rok produkcji: 1999

Witajcie w szacownych murach liceum Bates. Lekcja na dzisiaj: jeśli chcesz doczekać bezpiecznie matury, nie wchodź w drogę Rachel Lang (Emily Bergl) - wyprowadzona z równowagi wpada w nieopanowaną furię. W tym horrorze określonym przez magazyn Variety jako prawdziwa eksplozja nadprzyrodzonych mocy występują: Jason London, Dylan Bruno, J.Smith-Cameron i Amy Irving. Rachel to skłócona z życiem nastolatka marząca, by w spokoju doczekać matury i końca szkoły. Niestety staje się bohaterką szkolnego skandalu sprowokowanego przez grupę opętanych seksem i buzującymi hormonami osiłków. Głupi kawał przeradza się w prawdziwą tragedię. Gdy policja wzywa na przesłuchanie jednego z uczestników makabrycznego żartu, pozostali oskarżają Rachel, że ich wydała i postanawiają publicznie ją poniżyć. Nie wiedzą jednak, że lepiej jest igrać z ogniem niż zadrzeć z Rachel. Doprowadzona do furii dziewczyna przestaje nad sobą panować. Ujawnia swą niezwykłą moc i zamienia radosną prywatkę w imprezę z piekła rodem.

Obsada:
Rachael Lang - Emily Bergl
Jesse Ryan - Jason London
Counselor Susan 'Sue' D. Snell - Amy Irving
Barbara Lang: Rachael's Mother - J. Smith-Cameron
Mark Bing - Dylan Bruno
Eric Stark - Zachery Ty Bryan
Tracy Campbell - Charlotte Ayanna
Bradley 'Brad' Winters - Rachel Blanchstin Urich
Charles 'Chuck' Potter - Elijah Craig

W typowo amerykańską scenerię, typowo amerykańską młodzież, wrzucono kilka wątków zaczerpniętych z powieści "Carrie". Właściwie jest to dość luźna kontynuacja fabuły filmu De Palmy zawierająca sporo nieścisłości fabularnych, przez co film ledwo daje się obejrzeć.

Autorzy nie ustrzegli się schematów towarzyszących większości młodzieżowych produkcji - stąd mamy młodych sportowców, cheerleaderki i oczywiście skrzywdzoną brzydulę...

W filmie wykorzystano kilka scen z filmu DePalmy, w filmie widzimy też Amy Irving w roli dorosłej Sue Snell (jedynej, która przeżyła gniew Carrie White). Ponadto mamy też kilka innych, drobnych nawiązań do Kinga - na przykład Kings University pod koniec filmu.

Wydanie:  - obrazek
Wydanie DVD
Wydanie:  - obrazek
Wydanie VHS
Powiązane
Książki:
Carrie
Filmy:
Furia: Carrie 2
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: