Kraina wiecznego szczęścia


Śmierć przyjaciela z dzieciństwa sprawia, że starzejący się fotograf Bobby Garfield wraca do miasteczka, w którym dorastał i gdzie jako jedenastolatek przeżył niezwykłe wakacje. Odżywają wspomnienia o przyjaźni z tajemniczym mężczyzną (Anthony Hopkins), który wynajmował pokój w domu Boby'ego i jego matki. Historia o przyjaźni, odwadze i sztuce wybaczania.

Tytuł oryginalny: Hearts in Atlantis
Tytuł polski: Kraina wiecznego szczęścia
Reżyseria: Scott Hicks
Scenariusz: William Goldman
Rok produkcji: 2001
Czas: 96 minut

Obsada:
Ted Brautigan - Anthony Hopkins
Robert (Bobby) Garfield - Anton Yelchin
Elizabeth Garfield - Hope Davis
Robert Garfield - David Morse
Pani Gerber - Dierdre O'Connell
John - Will Rothhaar
Carol Gerber - Mika Boorem

"Kraina wiecznego szczęścia" w reżyserii Scotta Hicks'a. Jest to ekranizacja "Serca atlantydów", a właściwie bardzo dobrej noweli "Mali ludzie w żółtych płaszczach".
Rewelacyjny Anthony Hopkins wcielił się w Brautigana. Film pełen jest pozytywnych emocji za sprawą wątku niezwykłej przyjaźni pomiędzy starszym mężczyzną, a młodym chłopcem (bez żadnych podtekstów proszę). Najbardziej intrygujący jest sam wątek "małych ludzi" chociaż nie jest mocno eksponowany - posłużył raczej za tło.

Można by podyskutować nad trafnością tytułu filmu jak i przekłądu. Trzeba jednak przyznać, że film pod oryginalnym tytułem opowiadania nie miałby za dużych szans w box office. Jeśli chodzi o polski przekład, to powstrzymam się od komentarzy, bo nie chce mi się już biadolić nad tłumaczeniami tytułów.

Wydanie:  - obrazek
Wydanie DVD
Wydanie:  - obrazek
Wydanie VHS
Aktualności ze światów Kinga
Zapowiedzi

2018-07-25

"Castle Rock"

2018-08-22

"Pan Mercedes"

2018-09-04

"Flight or Fright"

Social Media
MOJA KOLEKCJA NA SKRÓTY: