"Wilki z Calla" Mariusz Gandzel - szkic i ilustracja

Szkic (A4) i kolorowa ilustracja (A3) Mariusza Gandzela inspirowana książką "Mroczna Wieża V: Wilki z Calla" Stephena Kinga, która trafiła na okładkę antologi sf/fantasy "The Best 2" wydawnictwa Roberta Zaręby.

Wilki z Calla (Mariusz Gandzel) - wydruk A3 w kolorzeMariusz tak pisze o swojej pracy:
"Rysunek powstał ponad rok temu, w ciągu tygodnia kiedy nie miałem absolutnie żadnych zleceń i do wyboru było albo siedzieć i płakać, albo zrobić coś z tym czasem. W rezultacie udało mi się narysować 3 wg mnie najfajniejsze grafy z cyklu personal projects, bo w robocie freelancerskiej nie ma czasu na użalanie się, że nie ma chwilowo pracy, bo tak naprawdę zawsze jest, nawet jeśli się wydaje że nie. (...) Dziękuję przy tej okazji mojej żonie za mega wsparcie w chwilach załamki twórczej (takie chwile naprawdę mają miejsce, czasem to zwyczajny chwilowy strach przed tym co może być dalej, wówczas solidny kopniak w tyłek rozwiązuje problem), oraz Stephenowi Kingowi za to że mimo lat wciąż jest w stanie zaskakiwać fanów świeżymi pomysłami i swobodą pisania. Dzięki temu wyobraźnia artystów wciąż jest żywa, rzeki płyną a księżyc jasno świeci ciemną nocą."

The Best 2 (Robert Zaręba) - okładkaOryginalny szkic jest lustrzanym odbiciem wydruku - finalna ilustracja została odbita lustrzanie na potrzeby wydawcy.

Technika: szkic podstawowy: ołówek na kartce A4, linearny, walor. Kolorowanie i drobne korekty kompozycyjne w programie photoshop. Oczywiście nie zabrakło autografu Mariusza.
Social Media
STRONA NA SKRÓTY: