The Lost Work of Stephen King

Wydanie:  - obrazek
Zagraniczne o Kingu

Autor: Stephen J. Spignessi
Tytuł oryginalny: "The Lost Work of Stephen King"
Rok I wydania: 1999


Ta książka jest idealna dla kolekcjonerów twórczości Kinga. Jej tematyka plasuje ją na jednej półce z "Stephen King: Non-Fiction" i "Stephen King Collectibles: An Illustrated Price Guide".

Autorem jest nie byle kto, bo Stephen J. Spignesi (autor między innymi: "The Stephen King Quiz Book", "The Second Stephen King Quiz Book", "The Complete Stephen King Encyclopedia", i "The Essential Stephen King"), który jest uznawany za znawce Kinga. Trzeba przyznać, że odwalił kawał roboty.

Nie jest to biografia, ale źródło informacji o publikacjach Kinga, które mogą (na pewno) zainteresować kolekcjonerów. Książka została wydana w 1999 roku i zawiera eksponaty dostępne do tego czasu. Podział książki odpowiada poszczególnym elementom zaczynając od wczesnych "Jhonathan and the Witches", poprzez "The Glass Floor" i "Keyholes", a kończąc na "king.com: Stephen King on the Internet". Każdy z rozdziałów podzielony jest na sekcje dotyczące opisu, określenia szansy na zdobycie (wskazując miejsca gdzie można próbować, a niejednokrotnie dając od razu do zrozumienia, że szanse są zerowe), recenzję i analizę tekstu oraz historię publikacji.

Mając na uwadze czas jaki minął od jej wydania, ciekawe informacje odtyczą w szczególności dwóch powieści, które w niej są opisane jako niedokończone, a w ostatnich latach ukazały się na rynku. Chodzi oczywiście o "Blaze" i "Under the Dome".

Ponadto możemy poczytac o opowiadaniu "Wimsey" i na przykład historii "Before the Play". Jest to bardzo ciekawa pozycja, która mi na przykład pozwoliła ocenić wartość kilku pozycji, które są w moim posiadaniu ("Whispers 8/82", "TV Guide (26 IV - 2 V 1997)").
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: