Instytut

Wydanie: 1 - obrazek
Pierwsze
amerykańskie wydanie
Wydanie: 1 - obrazek
Pierwsze
brytyjskie wydanie

Tytuł oryginalny: "The Institute"
Data I wydania oryginalnego: 2019-09-10
Tytuł polski: "Instytut"
Data I wydania polskiego: 2019


W środku nocy, w domu przy cichej ulicy na przedmieściach Minneapolis, intruzi w milczeniu mordują rodziców Luke'a Ellisa i ładują go do czarnego SUV-a. Operacja zajmuje mniej niż dwie minuty. Luke obudzi się w Instytucie, w pokoju, który wygląda jak jego własny, tyle że nie ma okna. A za jego drzwiami są inne drzwi, za którymi są inne dzieci ze specjalnymi talentami - telekineza i telepatia - którzy znaleźli się w tym miejscu w taki sam sposób, jak Luke: Kalisha, Nick, George, Iris i dziesięcioletni Avery Dixon. Wszyscy są we Frontowym Skrzydle. Inni, jak dowiaduje się Luke, ukończyli szkolenie w Tylnym Skrzydle, "Jak w tanim motelu" - mówi Kalisha - "Meldujesz się, ale nie wymeldowujesz."

Dyrektorka ​​tej złowieszczej instytucji, Pani Sigsby, i jej personel, są bezwzględnie oddani wydobywaniu z tych dzieci Mocy, ich paranormalnych Darów. Tutaj nie ma skrupułów. Jeśli pójdziesz dalej, dostaniesz żetony na automaty, a jeśli nie - czeka cię brutalna kara. Gdy każda nowa ofiara znika w Tylnym Skrzydle, Luke staje się coraz bardziej zdesperowany - chce uciec i uzyskać pomoc. Ale nikt nigdy nie uciekł z Instytutu.

Niesamowity jak "Podpalaczka", ze spektakularną potęgą dzieciństwa rodem z "To", "INSTYTUT" to dramatyczna opowieść Stephena Kinga o dobrych i złych zamiarach w świecie, w którym dobrzy nie zawsze wygrywają.
Stephen King zdradził tytuł powieści na swojej stronie internetowej 31 stycznia 2019 roku.
Powiązane
Książki:
Instytut
Aktualności ze światów Kinga
Zapowiedzi
Social Media
STRONA NA SKRÓTY: