Brytyjska okładka "The Institute" oraz całkiem nowy opis powieści

Zaledwie wczoraj zapowiedziano najnowszą powieść Stephena Kinga oraz zaprezentowano okładkę wydania amerykańskiego, a już dzisiaj brytyjskie wydawnictwo Hodder & Stoughton pokazało swoją wersję okładki (oraz opis książki).
"Głęboko w lasach Maine znajduje się tajemniczy, państwowy, ośrodek, w którym przetrzymuje się dzieci uprowadzone w całych Stanach Zjednoczonych. W INSTYTUCIE poddawane są one testom i zabiegom mającym na celu wykorzystać ich szczególne dary, telepatię i telekinezę, dla osiągnięcia konkretnych celów. Luke Ellis jest najnowszym, 12-sto letnim, rekrutem, który nie jest po tylko mądry... jest super mądry. I posiada jeszcze jeden dar, który INSTYTUT pragnie wykorzystać do swoich celów.

W oddalonym małym miasteczku w Południowej Karolinie, były gliniarz przyjął robotę u lokalnego szeryfa. Tim Jamieson na co dzień tylko patroluje ulice, ale wkrótce stanie przed największą sprawą w swojej karierze.

W samym INSYTUCIE, który reklamowany jest przez rozwieszone w korytarzach plakaty jako "kolejny dzień w raju", Luke, jego przyjaciółka Kalisha oraz reszta dzieciaków, nie mają złudzeń, że są więźniami a nie gośćmi. A co więcej, nie mają szans na ucieczkę.

Wkrótce okaże się, że nawet mały trybik może poruszyć wielką maszynę. Luke łączy siły z nowym, jeszcze młodszym od siebie rekrutem, Averym Dixonem, który posiada umiejętność czytania w myślach potężniejszą niż ktokolwiek inny. Podczas gdy INSTYTUT chce wykorzyatać ich umiejętności do swoich celów, połączone moce Luke'a i Avery'ego dadzą rezultaty, których nie spodziewali się nawet ci, którzy przeprowadzają eksperymenty, włączając w to niesławną dyrektor INSTYTUTU, Panią Sigsby."
 
Książka wydana przez H&S będzie miałą 576 stron, będzie kosztowała£20i trafi do księgarni 10 września 2019 roku.
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: