"Instytut" - nowa powieść Kinga we wrześniu

Na swojej oficjalnej stronie Stephen King zdradził tytuł swojej najnowszej powieści "The Institue" ("Instytut").

Książka ukaże się 10 września 2019 roku nakładem wydawnictwa Scribner i będzie miała 576 stron.
 
"W środku nocy, w domu przy cichej ulicy na przedmieściach Minneapolis, intruzi w milczeniu mordują rodziców Luke'a Ellisa i ładują go do czarnego SUV-a. Operacja zajmuje mniej niż dwie minuty. Luke obudzi się w Instytucie, w pokoju, który wygląda jak jego własny, tyle że nie ma okna. A za jego drzwiami są inne drzwi, za którymi są inne dzieci ze specjalnymi talentami - telekineza i telepatia - którzy znaleźli się w tym miejscu w taki sam sposób, jak Luke: Kalisha, Nick, George, Iris i dziesięcioletni Avery Dixon. Wszyscy są we Frontowym Skrzydle. Inni, jak dowiaduje się Luke, ukończyli szkolenie w Tylnym Skrzydle, "Jak w tanim motelu" - mówi Kalisha - "Meldujesz się, ale nie wymeldowujesz."

Dyrektorka ​​tej złowieszczej instytucji, Pani Sigsby, i jej personel, są bezwzględnie oddani wydobywaniu z tych dzieci Mocy, ich paranormalnych Darów. Tutaj nie ma skrupułów. Jeśli pójdziesz dalej, dostaniesz żetony na automaty, a jeśli nie - czeka cię brutalna kara. Gdy każda nowa ofiara znika w Tylnym Skrzydle, Luke staje się coraz bardziej zdesperowany - chce uciec i uzyskać pomoc. Ale nikt nigdy nie uciekł z Instytutu.

Niesamowity jak "Podpalaczka", ze spektakularną potęgą dzieciństwa rodem z "To", "INSTYTUT" to dramatyczna opowieść Stephena Kinga o dobrych i złych zamiarach w świecie, w którym dobrzy nie zawsze wygrywają."
Powiązane
Książki:
Instytut
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: