"Elevation" w październiku

W grudniu informowaliśmy, że Stephen King ukończył kolejną nowelę, której akcja rozgrywa się w Castle Rock. Określana przez samego autora jako sequel "Pudełka z guzikami Gwendy", nowela "Elevation" zapowiedziana została przez wydawnictwo Simon & Schuster (Scribner) na 30 października 2018 roku.

Książka będzie miała 144 strony i będzie kosztowała $19.95. Na razie nie przedstawiono jeszcze projektu okładki.
Najnowsza opowieść od legendarnego gawędziarza Stephena Kinga, porywająca, niesamowita i wzruszająca opowieść o człowieku, którego tajemnicze cierpienie łączy małe miasteczko - aktualna, optymistyczna opowieść o znalezieniu wspólnej płaszczyzny pomimo głęboko zakorzenionych różnic.

Chociaż Scott Carey nie wygląda inaczej, stale traci na wadze. Jest też kilka innych dziwnych rzeczy. Waży tyle samo w ubraniu i bez niego, bez względu na to, jakie jest ciężkie. Scott nie lubi być szturchany czy popychany. Po prostu chce się komuś wygadać i ufa Doktorowi Bobowi Ellisowi.

W małym miasteczku Castle Rock, będącym scenerią wielu z najbardziej kultowych opowieści Kinga, Scott angażuje się w drobny, ale eskalujący konflikt z lesbijkami z sąsiedztwa, których pies regularnie załatwia swoje sprawy na jego trawiku. Jedna z kobiet jest przyjazna; druga, zimny jak lód. Razem starają się uruchomić nową restaurację, ale mieszkańcy Castle Rock nie chcą wspierać małżeństwa homoseksualnego, co prowadzi do wielu kłopotów. Kiedy do Scotta w końcu dociera ogrom uprzedzeń, w tym jego własnych, z którymi spotykają się kobiety, postanawia im pomóc. Mało prawdopodobne sojusze, coroczny maraton i tajemnica przypadłości Scotta wydobywają to co najlepsze z ludzi, którzy pobłażali sobie i innym.
Powiązane
Opowiadania:
Uniesienie
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: