Scribner wykupił prawa do 27 starszych tytułów Kinga

Po niemal 20 latach współpracy ze Stephenem Kingiem, wydawnictwo Scribner nabyło prawa do wydawania 27 starszych tytułów z bibliografii pisarza (lista poniżej). Informację o nowej umowie ogłosiła Nan Graham, redaktorka Stephena Kinga i jednocześnie wiceprezes Scribnera. Zakupione licencje obowiązują na terenie Ameryki Północnej i obejmuje druk papierowy, e-booki i audiobooki.

"Od kiedy zaczęliśmy wydawać Stephena Kinga od ‘Worka kości', stale nas inspirował dostarczając nam nowych, ekscytujących książek z szerokiego zakresu tematycznego, z których wszystkie co do jednej są wielkim wydarzeniem, zarówno dla czytelnika jak i wydawcy" - powiedziała Carolyn Reidy, dyrektor generalny w Simon & Schuster audio. - "Po 20 latach, w czasie których dotknął i zasilił niemal każdą część naszej firmy, znamy i rozumiemy siłę i moc jego spuścizny i jesteśmy przeszczęśliwi mając tak rzadką okazję wnieść do Simon & Schuster ten niezwykle żywotny katalog twórczości Stephena".

Przed wydawnictwem Scribner, Stephen King współpracował z wydawnictwem Doubleday, które wydało pięć pierwszych powieści (od "Carrie" do "Bastionu") oraz w późniejszych latach "Cmętarz zwieżąt" i nową wersję "Bastionu". Kolejne 15 lat współpracował z wydawnictwem Viking (większość tytułów objętych umową pochodzi z pierwotnego portfolio Vikinga) oraz sporadycznie z innymi mniejszymi wydawnictwami (Donald M. Grant, Everest House).

"Tak samo jak jesteśmy wdzięczni Maxowi Perkinsowi za F. Scotta Fitzgeralda i Ernesta Hemingway'a, tak nasi następcy będą nam wdzięczni za Stephena Kinga, którego książki będą w głowach czytelników długo po tym jak my odejdziemy" - twierdzi Nan Graham. - "Scribner jest zaszczycony i podekscytowany wydawaniem Steve'a przez dwie dekady oraz perspektywą przyszłych publikacji i wznowień tych starszych. Poza byciem jednym z największych gawędziarzy wszechczasów, Stephen King jest odjazdowym obywatelem świata książki. Kochamy jego twórczość. Kochamy jego".

"To żadna filozofia" - powiedział King. - "Dobry wydawca i dobre relacje równa się zadowolony pisarz i dużo tytułów na półce. Wiem ze swojego doświadczenia, że ci ludzie - w Scribnerze, Pocket Books i Simon & Schuster Audio, w całej firmie - doceniają moją pracę i chcą dotrzeć z moimi książkami do jak najszerszego grona czytelników, zarówno teraz jak i w przyszłości. Oddanie do ich dyspozycji większości moich prac jest dla mnie przyjemnością. Jesteśmy doskonałymi sojusznikami i przyjaciółmi".

"Wsparcie jakie Stephen King dał audiobook'om jako medium jest nieporównywalny z jakimkolwiek innym pisarzem" - powiedział Chris Lynch, prezes i wydawca, Simon & Schuster Audio. - "Steve był idealnym partnerem wydawnictwa od pierwszego dnia. Jesteśmy podekscytowani, mogąc rozwiać naszą współpracę".

W ciągu dwóch ostatnich dekad Scribner wydał wiele niezwykle popularnych i nagradzanych książek Kinga - od "Historii Lisey", poprzez zakończenie cyklu "Mrocznej Wieży" do "Pod kopułą" oraz "Dallas ‘63". W tym czasie pisarz zdobył największe wyróżnienia w swojej dziedzinie: National Book Award i Narodowy Medal Sztuki. Również audiobooki zdobyły liczne wyróżnienia: "Doktor Sen", "Ręka mistrza", "Talizman" zdobyły nagrodę Audie Awards w kategorii Best Fiction, a "Dallas ‘63" i "Doktor Sen" nagrodę Audiobooka Roku.

Susan Moldow, prezes Scribner Publishing Group podsumowała: "Imperia powstawały i upadały, ale Stephen King nadal dominuje na listach bestsellerów".

Książki, które są objęte umową to:

 1. "Christine"
 2. "Cujo"
 3. "Rok wilkołaka"
 4. "Mroczna połowa"
 5. "Martwa strefa"
 6. "Desperacja"
 7. "Cztery pory roku"
 8. "Dolores Claiborne"
 9. "Oczy smoka"
 10. "Podpalaczka"
 11. "4 po północy"
 12. "Gra Geralda"
 13. "To"
 14. "Misery"
 15. "Sklepik z marzeniami"
 16. "Rose Madder"
 17. "Szkieletowa załoga"
 18. "Stukostrachy"
 19. "Wielki marsz"
 20. "Ostatni bastion Barta Dawesa"
 21. "Uciekinier"
 22. "Chudszy"
 23. "Regulatorzy"
 24. "Mroczna Wieża I: Roland"
 25. "Mroczna Wieża II: Powołanie tróki"
 26. "Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe"
 27. "Mroczna Wieża IV: Czarnoksiężnik i kryształ"


Pierwsze publikacje, ebooki i audiobooki pod marką Simon & Schuster, trafią do sprzedaży od stycznia 2016, a książki drukowane kilka miesięcy później (wydawnictwa Scribner i Pocket Books).
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: