"Stephen King. Instrukcja obsługi" - druga polska publikacja o Kingu

W maju 2019, nakładem wydawnictwa Albatros, ukaże się książka "Stephen King. Instrukcja obsługi" - druga publikacja Roberta Ziębińskiego poświęcona twórczości Stephena Kinga.

Pierwsza książka poświęcona Stephenowi Kingowi, wydana kilka lat temu przez wydawnictwo Replika "Stephen King Sprzedawca strachu", skupiała się na filmowych i telewizyjnych ekranizacjach twórczości pisarza. Tym razem Robert Ziębiński porusza dużo szersze spektrum zagadnień związnych z twórczością i fenomenem Stephena Kinga. W książce znajdziecie wiele informacji i ciekawostek z życia Kinga i jego rodziny, dotyczących jego twórczości, dnia codziennego i relacji z przedstawicielami rynku wydawniczego, pisarzami i filmowcami. Książka zawiera wiele przeprowadzonych na jej potrzeby wywiadów, m. in. z Peterem Straubem i Mickiem Garrisem.

Informacja od wydawcy:
"Co łączy Stephena Kinga z księżną Diana? Co wspólnego mają ze sobą młotek, pornosy i jego opowiadania? Której swojej powieści Król Grozy najbardziej nie lubi? I wreszcie co robił w piwnicy domu Kinga zespół Ramones?

"Stephen King. Instrukcja obsługi" to pierwszy kompleksowy przewodnik po literackim i filmowym świecie twórcy "To". Omówiono tu wszystkie książki, jakie wydał (oraz kilka tych, które chciał napisać), każdą adaptację filmową. Przeczytacie tu mini przewodnik po miasteczku Castle Rock i historię powstania Mrocznej Wieży. Stephen King. Instrukcja obsługi to także rozmowy z twórcami, którzy pracowali z Kingiem: Mickiem Garrisem ("Lśnienie", "Bastion"), Peterem Straubem ("Talizman", "Czarny dom") Zakiem Hilditchem ("1922"), Tommym Lee Wallace'em ("To"), czy z tymi, którzy stali się częścią ikonicznych adaptacji jego prozy (jak Lisa i Louise Burns, czyli bliźniaczki Grady z "Lśnienia" Kubricka). Amerykański rynek powieści grozy podsumowuje Robert McCammon, wyróżniony nagrodą Brama Stokera twórca takich bestsellerów, jak Magiczne lata i Łabędzia pieśń (pięć milionów sprzedanych egzemplarzy). Z kolei popularni pisarze (Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Remigiusz Mróz, Jakub Małecki, Robert J. Szmidt, Rafał Kosik, Mort Castle i Artur Cieślar) podzielili się opowieściami o ich "pierwszym razie z Kingiem" i tym, co w jego twórczości najbardziej ich przeraża.

Stephen King. Instrukcja obsługi to najpełniejszy przewodnik po twórczości Stephena Kinga, jaki dostępny jest na polskim rynku. I jedyny taki stworzony przez autora z Europy.".
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: