Okładka i szczegóły książki "Stephen King. Instrukcja obsługi"

Informacja o wydaniu książki Roberta Ziębińskiego "Stephen King. Instrukcja obsługi" podaliśmy w styczniu, a dzisiaj pojawiła się okładka i trochę więcej szczegółów. Książka będzie miała 576 stron, twardą oprawę i będzie kosztowała 49,90 zł. Premiera 15 maja 2019 roku.

Opis ze strony wydawcy:
"Co łączy Stephena Kinga z księżną Dianą?
Co wspólnego mają ze sobą młotek, pornosy i jego opowiadania?
Której swojej powieści Król Grozy najbardziej nie lubi?
I wreszcie: co robił w piwnicy domu Kinga zespół Ramones?

"StephenKing.Instrukcja obsługi" to pierwszy kompleksowy przewodnik po literackim i filmowym świecie twórcy "To".Omówiono tu wszystkie książki, jakie wydał (oraz kilka tych, które chciał napisać), każdą adaptację filmową. Znajdziecie tu miniprzewodnik po miasteczku Castle Rock i historię powstania "Mrocznej Wieży".

"StephenKing.Instrukcja obsługi" to także rozmowy z twórcami, którzy pracowali z Kingiem - Mickiem Garrisem ("Lśnienie", "Bastion"), Peterem Straubem ("Talizman", "Czarny dom") Zakiem Hilditchem ("1922"), Tommym Lee Wallace'em ("To") - czy z tymi, którzy stali się częścią ikonicznych adaptacji jego prozy, jak Lisa i Louise Burns, czyli bliźniaczki Grady z "Lśnienia" Kubricka. Amerykański rynek powieści grozy podsumowuje Robert McCammon, wyróżniony Nagrodą Brama Stokera twórca takich bestsellerów, jak "Magiczne lata" i "Łabędzia pieśń" (pięć milionów sprzedanych egzemplarzy).

Z kolei popularni pisarze (Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Remigiusz Mróz, Jakub Małecki, Robert J. Szmidt, Rafał Kosik, Mort Castle i Artur Cieślar) podzielili się opowieściami o ich "pierwszym razie z Kingiem" i o tym, co w jego twórczości najbardziej ich przeraża.

StephenKing.Instrukcja obsługito najpełniejszy przewodnik po twórczości Stephena Kinga dostępny na polskim rynku. I jedyny taki stworzony przez autora z Europy."
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: