Nowela "Elevation" jesienią w Polsce

Podczas kończących się w dniu dzisiejszym Warszawskich Targów Książki wydawnictwo Albatros zaprezentowało swój katalog wydawniczy, a wraz z nim potwierdziło plotki jakoby tej jesieni miało wydać nowelę "Elevation".Polski tytuł nie jest jeszcze znany i nie ma też projektu okładki. Wiadomo jednak, że książka ukaże się w październiku, a więc w okolicach premiery światowej.

Jak już pisaliśmy wcześniej, akcja nowego utwory autorstwa Kinga, ma się rozgrywać w Castle Rock i będzie (podobno) kontynuacją "Pudełka z guzikami Gwendy", noweli napisane wspólnie z Richardem Chizmarem wydanej w 2017 roku.
Opis wydawcy:
NAJNOWSZE DZIEŁO MISTRZA GROZY JUĹť JESIENIĄ!

Tajemnicza przypadłość i zwykły człowiek, który w upiornym miasteczku Castle Rock wywoła rewolucję - zjednoczy ludzi, których dzieli wszystko.

Scott Carey wciąż traci na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z otyłością! Tylko że on wygląda wciąż tak samo. Nikt z jego otoczenia nie uwierzyłby, że waga, na którą codziennie wchodzi, za każdym razem pokazuje mniej kilogramów. Niezależnie od tego, ile Scott zje i co na siebie włoży. Nawet hantle, które w momencie ważenia trzyma w rękach, nie mają żadnego wpływu na jego wagę. Jak gdyby otaczał go kokon nieważkości.

Scott podchodzi do całej sprawy ze stoickim spokojem, bo, o dziwo, czuje się wspaniale, jakby jego przedziwna przypadłość wyzwalała w nim wszystko co najlepsze. Nawet kiedy zdaje sobie sprawę, że tajemniczy proces przyśpiesza i Godzina Zero być może nadejdzie znacznie szybciej, niż przewidywał. Ale zanim to nastąpi...

WITAJCIE WCASTLE ROCK!

Castle Rock to fikcyjne miasteczko położone w stanie Maine w USA. Po raz pierwszy pojawiło się w powieści "Martwa strefa" i od tego czasu było tłem wydarzeń wielu utworów Stephena Kinga. To typowe niewielkie miasteczko - które niejedno już widziało i którego mieszkańcy mają swoje sekrety - czasem stawało się głównym miejscem akcji, w innych utworach pojawiały się odniesienia do różnych miejsc i wydarzeń z nim związanych.

Na 2018 rok zapowiedziano premierę serialu CASTLE ROCK, który będzie łączyć tematy i światy znane z całej twórczości Stephena Kinga i przywoływać niektóre z kultowych historii Króla Grozy. Za produkcję serialu odpowiada J.J. Abrams. Zobaczymy w nim takie gwiazdy, jak: Melanie Lynskey, AndrĂŠ Holland, Jane Levy czy Bill SkarsgĂĽrd.
Powiązane
Opowiadania:
Uniesienie
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: