Serial "Castle Rock" na DVD

Serial "Castle Rock" to epicka saga mroku i światła, która zabiera widzów w podróż do mrożącego krew w żyłach świata stworzonego przez autora bestsellerów Stephena Kinga. Pierwszy sezon produkcji, w której główne role zagrali AndrĂŠ Holland, Bill SkarsgĂĽrd i Sissy Spacek zadebiutuje na DVD już 19 czerwca.

Fikcyjne miasteczko Castle Rock w stanie Maine często pojawia się w powieściach Stephena Kinga. To właśnie tam toczy się akcja powieści "Cujo", "To" i "Sklepik z marzeniami. W opowiadaniach "Ciało", "Rita" i "Skazani na Shawshank" znajdujemy liczne odniesienia do tego tytułowego miasteczka albo ich akcja w nim się zawiązuje. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego serial "Castle Rock" jest thrillerem, który w oryginalny sposób łączy znane tematy i motywy z powieści Kinga oraz wątki pojawiające się w najbardziej kultowych i popularnych powieściach tego pisarza.

Henry Matthew Deaver (Andre Holland) jest prawnikiem zajmującym się sprawami więźniów skazanych na karę śmierci. Przed laty wyjechał z Castle Rock, po tym jak mieszkańcy zaczęli podejrzewać, że przyczynił się do śmierci swojego adopcyjnego ojca. Powrócił jednak, by spełnić nieoczekiwaną prośbę. Na miejscu odnawia relacje z Molly Strand (Melanie Lynskey), sąsiadką z dzieciństwa posiadającą telepatyczne moce oraz z ekscentryczną matką Ruth Deaver (Sissy Spacek) obecnie cierpiącą na demencję i skrywającą mroczną tajemnicę miasteczka.

Powodem przybycia Henry'ego do Castle Rock jest "Dzieciak" (Bill Skarsgard), więzień zakładu karnego Shawshank, gdzie był w sekrecie przetrzymywany przez 27 lat. Po uwolnieniu z podziemnego zbiornika, gdzie przebywał przez ten czas, zażądał spotkania właśnie z Henrym. Kiedy do niego doszło, zdradził zaskoczonemu prawnikowi, że jest jego przybyłym z alternatywnej rzeczywistości synem...
W "Castle Rock" spotykają się bohaterowie i koszmary z najpopularniejszych powieści i opowiadań króla horroru Stephena Kinga, jednego z najpoczytniejszych i najczęściej ekranizowanych pisarzy w historii. Stworzony przez Sama Shawa i Dustina Thomasona serial, został wyprodukowany przez J.J. Abramsa ("Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy") oraz samego Stephena Kinga.
 
Główne role zagrali: AndrĂŠ Holland ("The Knick"), Melanie Lynskey ("Niebiańskie istoty"), Bill SkarsgĂĽrd ("To"), Jane Levy ("Nie oddychaj"), laureatka OscaraÂŽ Sissy Spacek ("Carrie"), Scott Glenn ("Ognisty podmuch"), zdobywca OscaraÂŽ Tim Robbins ("Skazani na Shawshank"), Rory Culkin ("Możesz na mnie liczyć") oraz laureatka Złotego Globu Frances Conroy (serial "Sześć stóp pod ziemią").
- Pierwszy sezon "Castle Rock" rozpoczyna się widowiskową śmiercią, której konsekwencją jest odkrycie w podziemiach więzienia Shawshank tajemniczego mężczyzny. W 10 odcinkach serialu widzowie poznają odpowiedzi na pytania kim jest, jak znalazł się w miejscu, gdzie został odnaleziony i co jego pojawienie się oznacza dla mieszkańców Castle Rock - mówi współtwórca serialu Sam Shaw.
- Jestem przekonany, że odkrywanie tajemnic miasteczka będzie tam samo fascynujące dla widzów jak dla mnie - mówi odtwórca jednej z głównych ról Bill SkarsgĂĽrd. - Decydując się na udział w tym serialu nie miałem pojęcia w co się inwestuję. Wiedziałem jedynie, że ponownie dane mi będzie wejść do świata stworzonego przez Stephena Kinga. W związku z tą sytuacją początkowo byłem niechętny tej współpracy. Jednak Sam Shaw i Dustin Thomason skutecznie przekonali mnie do swoich pomysłów. Kiedy powiedzieli, że "Castle Rock" ma być dla twórczości Kinga tym czym serial "Fargo" dla filmu braci Coen, wiedziałem, że muszę w nim wystąpić - dodaje aktor.
Pierwsze informacje o realizacji "Castle Rock" pojawiły się w mediach w lutym 2017 roku. J.J. Abrams i Stephen King rozpoczęli prace nad wyjątkową produkcją, w której pojawią się bohaterowie, zdarzenia i miejsca znane z twórczości mistrza horroru.
- Praca nad tym serialem była wyjątkowym przeżyciem - zdradza współtwórca "Castle Rock" Dustin Thomason. - Otrzymaliśmy nie tylko możliwość wejścia do świata stworzonego przez jednego z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów, ale również przywilej przedstawienia go w sposób w jaki fani twórczości Kinga jeszcze go nie widzieli. Pierwsze wzmianki o Castle Rock pojawiają się w twórczości Stephena Kinga pod koniec lat siedemdziesiątych, jednak w serialu pokazaliśmy to miasto tak jak może wyglądać w czasach współczesnych. Opustoszałe i chylące się ku upadkowi - dodaje scenarzysta.
Prace na planie serialu rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Choć akcja "Castle Rock" rozgrywa się w stanie Maine, zdjęcia do produkcji realizowano w Massachusetts. Prace na planie trwały z przerwami do stycznia 2018 roku.

Premiera serialu "Castle Rock" miała miejsce latem 2018 roku. W Polsce serial można było oglądać w HBO. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno widzów jak i krytyków.

Niecały miesiąc po premierze, producenci zdradzili, że powstanie drugi sezon serialu "Castle Rock". Premiera jeszcze w tym roku.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:
  • CASTLE ROCK: KREW NA PAPIERZE - PRZEKONAJ SIĘ, JAK FASCYNUJĄCE TECHNIKI PISARSKIE STEPHENA KINGA WPŁYWAJĄ NA ŚWIAT CASTLE ROCK
  • MECHANIZM HORRORU - ZOBACZ, JAK SCENARZYŚCI CASTLE ROCK ŁĄCZĄ RÓĹťNE STYLE STEPHENA KINGA
  • OMÓWIENIE ODCINKÓW
Powiązane
Seriale:
Castle Rock
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: