Podpalaczka


Tytuł oryginalny: "Firestarter"
Tytuł polski: "Podpalaczka"
Scenariusz: Stanley Mann
Reżyseria: Mark L. Lester
Czas trwania: 115 min
Rok produkcji: 1984

Andy McGee zachęcony możliwością szybkiego zarobienia dwustu dolców, decyduje się uczestniczyć w ryzykownym eksperymencie. Zastrzyk testowanego specyfiku (rzekomo miał to być nieszkodliwy środek halucynogenny) powoduje osobliwe zmiany w psychice. Wkrótce wraz z żoną i dzieckiem, którzy też zostali poddani badaniom, dowiadują się, że każdy z nich otrzymał nowe zdolności. Andrew siłą woli potrafi zmusić innych do określonych zachowań, jego żona Vicky odkrywa w sobie zdolności telepatii i telekinezy, a córeczka Charlie potrafi rozniecać ogień na odległość. Spokój rodzinny zamienia się w koszmar, gdy do akcji wkraczają agenci z wywiadu interesującego się ich niezwykłymi zdolnościami...

Obsada:
Charlie McGee - Drew Barrymore
Andrew McGee - David Keith
Vicky McGee - Heather Locklear
Capt. Hollister - Martin Sheen
John Rainbird - George C. Scott

Pierwszą wersję scenariusza napisał Bill Phillips (autor scenariusza "Christine"), drugą, tę zrealizowaną Stanley Mann ("Igła"), a sam King dorzucił kilka uwag. Reżyserię powierzono Markowi L. Lesterowi, a efekt możecie ocenić sami.

Film nie jest zły i ma swoje mocne strony: George C. Scott podoba się wszystkim, ale jakoś mi nie pasuje do roli groźnego Indianina. Jednak ostateczna wizja reżysera nie przypadła Kingowi do gustu. Konflikt pomiędzy Kingiem, a Lesterem objawiał się wielokrotnie w wywiadach i opiniach Kinga na temat filmu, przy czym Lester zawsze upierał się, że na etapie realizacji King nie miał uwag.

Wydanie:  - obrazek
Wydanie DVD
Wydanie:  - obrazek
Wydanie VHS
Powiązane
Książki:
Podpalaczka
Filmy:
Podpalaczka
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: