Wywiad z Kingiem na temat współpracy z branżą filmową

Portal Deadline udostępnił wywiad ze Stephenem Kingiem "What Hollywood Owes Authors When Their Books Become Films".

Co prawda wywiad jest sprzed kilku lat, ale nie był jeszcze publikowany, a sama rozmowa miała miejsce jeszcze przed premierą "Doktora Sen" (co można wywnioskować z treści).

King odpowiada na pytania dotyczące jego doświadczenia we współpracy z branżą filmową na każdym poziomie - od scenarzystów, poprzez rezyserów do producentów. Opowiada też o trudnych chwilach kiedy to sam odpowiadał za scenariusze ("Rose Red"), o wymarzonym reżyserze, z któremu zawierzyłby w ciemno (Lars von Trier) i wiele innych.

Kilka tematów z wywiadu już się zdezaktualizowało: King chwali pomysł powierzenia nowej ekranizacji "Bastionu" Benowi Affleck'owi oraz dziwi się, że nikt nie zabrał się jeszcze za ekranizację "Komórki". Poruszony zostaje też temat adaptacji "Mrocznej Wieży" nad którą swego czasu pracował Ron Howard.

Jako swoją ulubioną adaptację wskazuje "Skazanych na Shawshank" (uwielbia Franka Darabonta) a jako najmniej udaną "Cmentarną szychtę". Ponownie dokładnie wyjaśnia dlaczego nie przypadło mu do gustu "Lśnienie" w wizji Stanleya Kubricka.

Polecam przeczytać!
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: