Znamy tytuł noweli Stephena Kinga i Richarda Chizmara

Kilkanaście dni temu pojawiła się informacja o noweli napisanej wspólnie przez Stephena Kinga oraz Richarda Chizmara (autora m. in. zbioru "A Long December"), która stała się początkiem wielu spekulacji. Kilka dni później Chizmar napisał, że wraz ze Stephenem Kingiem ponownie odwiedził Castle Rock, co jeszcze bardziej rozpaliło wyobraźnię fanów. Tym bardziej, że w tym samym czasie pojawiły się pierwsze informacje (i teaser) nowego serialu produkowanego przez J. J. Abramsa dla stacji Hulu (zespoł odpowiedzialny za realizację i sukces serialu "22.11.63"). Wszystkie informacje na temat tych projektów, których wspólną cześcią jest miasteczko Castle Rock, były do tej pory dawkowane bardzo ostrożnie, a wielkie ogłoszenie zapowiedziano dziś.

Informacja o szczegółach nowej noweli pojawiła się jednocześnie w artykule Anthony'ego Breznicana na łamach Entertainment Weekly jak i na stronie Cemetery Dance, które już wkrótce wyda je w postaci samodzielnej noweli (podobnie jak to miało miejsce w przypadku "Billy Blokady" z 2010 roku). Tytuł noweli to "Gwendy's Button Box", a jej akcja rozgrywa się w miasteczku Castle Rock w 1974 roku.
"Z Castle Rock są trzy drogi do Castle View: Droga numer 117, Pleasent Road i Schody Samobójców. Każdego dnia lata 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody, które zamocowane mocnymi (czasami zardzewiałymi) uchwytami, pną się w górę klifu.
Na szczycie schodów łapała oddech i słuchała dzieciaków na placu zabaw. Z daleka dochodziły dźwięki aluminowego kija bejballowego uderzającego piłkę podczas treningów Ligii Seniorów, ćwiczących na charytatywną grę z okazji Święta Pracy.
Pewnego dnia, obcy człowiek odezwał się do Gwendy: "Hej dziewczyno. Podejdź do mnie na chwilę, porozmawiamy".
Na ławeczce, w cieniu, siedzi mężczyzna w czarnych dżinsach, czarnym płaszczu, niby garniturze, i białej koszuli z odpiętym guzikiem pod szyją. Na jego głowie znajduje się mały zgrabny kapelusz.
Wkrótce Gwendy będzie miała koszmary związane z tym kapeluszem..."
Obaj pisarze miło wspominają pracę nad pomysłem, który wyszedł od Kinga:
"Miałem pomysł, którego nie mogłem ukończyć i [Chizmar] pokazał mi drogę do domu, stylowo i z polotem. To były miłe chwilę i sądzę, że czytelnicy równie miło spędzą czas na lekturze. A jeśli na koniec pozostaną z pytaniami - tym lepiej."
Praca nad tekstem trwała miesiąc i wyglądała podobnie do współpracy Kinga z Peterem Straubem. Według Richarda Chizmara on i King przesyłali sobie w kółko opowiadanie:
"Steve przesłał mi pierwszy fragment historii. Dodałem coś od siebie i wysłałem do niego. Wprowadził swoje poprawki i wysłał całość do mnie... i tak w kółko - wersja po wersji. Na koniec okazało się, że mamy całkiem sporą nowelę."
Na razie 175 stronicowa nowela zostanie wydana w edycji tradycyjnej, w twardej oprawie z obwolutą, w cenie $25 (jest też możliwość zakupu książki w zestawie z etui w cenie $49,95). Data premiery została ustalona jest na 30 maja 2017 roku.
Autorem okładki jest Ben Baldwin, a ilustracji wewnątrz książki Keith Minnion.


Zgodnie z informacją na stronie Cemetery Dance, nowela ukaże się także w edycjach limitowanych: numerowanej i oznaczonej literami zautografami Richarda Chizmara i Stephena Kinga, co jest nie lada wiadomością, bo od kilku lat King niechętnie podpisuje książki. Wydania limitowane ukażą się nakładem wydawnictwa Lonely Road Books i zaoferowana będą w pierwszej kolejności kolekcjonerom, którzy zakupili wcześniejsze publikacje tego wydawnictwa. Możliwość zakupienia pozostałych egzemplarzy zostanie ROZLOSOWANA wśród pozostałych zainteresowanych.
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: