"The Blue-Collar King" - wywiad Kinga dla Los Angeles Review of Books

"The Blue-Collar King: An Interview with Stephen King" - jeden z najnowszych wywiadów Stephena Kinga, którego udzielił Angeli Allan (która jest wykładowcą historii i literatury na Uniwersytecie Harvarda) dzień przed odebraniem Narodowego Medalu Sztuki.

King mówi m. in. o fenomenie sławy (i łowcach autografów), serialach i filmie (kilka słów o "Pod kopułą", "Sztormie stulecia" i "Dallas '63"). Wyraża też swoją opinię na temat "przywiązania" do gatunku i jako przykład podaje swoją powieść "Pan Mercedes". Rozmowa krąży wokół tych tematów zahaczając również o przyzwyczajenia i organizację warsztatu pisarskiego.

Jednym z ciekawszych fragmentów jest ten, w którym King mówi o swoich synach (Joe i Owen), którzy też są piszarzami: "Joe jest taki jak jak. Owen jest bardziej wyluzowany, trochę wolniejszy, bardziej refleksyjny. A Joe jest jak prażona kukurydza. Przypomina mi mnie samego kiedy miałem 30 lat".

Poza tym kilka słów o polityce, prawie do posiadania broni oraz o tym jak zmieniają się opinie, krytycy i amerykańska literatura.
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: