"Nie tylko potwory" - wywiad z Kingiem w The New York Times

Już jutro światowa premiera zbioru opowiadań "Bazar złych snów" stąd ciągle trwająca kampania promocyjna. Dzisiaj (2 listopada) King pojawi się w programie Good Morning America, o czym autor sam poinformował na swoim tweeterze.
 
Stephen King - Good Morning America

Z kolei 31 października w "The New York Times" ukazał się wywiad ze Stephenem Kingiem zatytułowany "Not Just the Guy Who Makes Monsters". King odpowiada w nim na pytania o żonglowanie gatunkiem opowiadań (w zbiorze mamy przekrój opowiadań od obyczajowego do horroru) oraz część procesu twórczego związanego z inspiracją i segregacją dobrych pomysłów.

Na pytania o swoją niezwykłą "płodność" pisarską, King odpowiada, że nie jest już tak obłożony praca jak kiedyś. "Jako student miałem tyle w głowie, że cierpiałem na chroniczne migreny. Aktualnie, cieszę się gdy w głowie obijają mi się dwa-trzy smakowite pomysły". Ponadto autor mówi, że kiedy nie pisze ma bardzo wyraźne sny i swoją pracę traktuje jak lekarstwo.

W bardziej szczegółowy sposób odnosi się do dwóch opowiadań w nowym zbiorze. O opowiadaniu "130 kilometr" mówi, że to opowieść w starym stylu, którego każdy się po nim spodziewa. Z kolei "Zielony bożek cierpienia", pomimo tego że powstał po tragicznym potrąceniu przez samochód w 1999, nie jest opowieścią w stylu wspomnień, chociaż zawarł w nim sporo z własnych doświadczeń z okresu rehabilitacji.

Ponadto, wywiad jest wart przeczytania, ze względu na "zajawkę" nowego opowiadania. Co prawda King twierdzi, że to tylko luźny pomysł, ale zwykle, jak już mówi o swoich pomysłach to "coś się dzieje". Tak było z opowiadaniem "Ten autobus to inny świat", o którym w ten sam sposób mówił w 2013 roku podczas spotkań w czasie europejskiej trasy promocyjnej "Doktora Sen".
Powiązane
Książki:
Bazar złych snów
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: