Idris Elba na małym ekranie w "Mrocznej Wieży"

Za niecały miesiąc "Mroczna Wieża" zakończy swoją długa drogę na kinowe ekrany. Aktualnie film realizowany jest dla Sony Pictures, jednak w 2010 roku twórcy pracowali nad projektem dla Universal Pictures. W swojej unikalnej jak na tamte czasy wizji, Ron Howard, Akiva Goldsman i Brian Grazer, chcieli wtedy opowiedzieć sagę ostatniego rewolwerowca Gilead na małym i dużym ekranie. Filmowi kinowemu miał towarzyszyć serial telewizyjny (mówiło się wtedy o stacji CBS). Ostatecznie sagę "Mroczna Wieża" przejęło Sony, ale temat serialu telewizyjnego wcale nie odszedł w zapomnienie. We wrześniu 2016 roku, w wywiadzie dla Deadline Ron Howard mówił, że pracę koncepcyjne nad serialem trwają, a jego ralizacja uzależniona jest od tego jak poradzi sobie film. W majowym wiwiadzie dla Fandango, Matthew McConaughey nie wykluczał swojego udziału w serialu jeśli ten powstanie.

Kilka dni temy na portalu Deadline pojawił się artykuł podsumowujący projekty, w które zaangażowany jest Akiva Goldsman. W kontekście "Mrocznej Wieży", której jest producentem i współscenarzystą, powiedział:
"Pierwszy odcinek serialu jest już napisany i mamy nadziję zachować oryginalny pomysł Rona, aby mieszać platformy, coś co wydawało się rewolucyjne 10 lat temu, teraz z powodzeniem jest realizowane przez innych (...) Idris z pewnością będzie jego [serialu] częścią, a jeśli film jest o Rolandzie Deschain to serial ma być jego genezą opartą na czwartej powieści "Czarnoksiężnik i kryształ"".
Idris Elba ma spore doświadczenie w produkcjach telewizyjnych (seriale "Luther" i "The Wire"), a biorąc pod uwagę, że geneza Rolanda skupia się na okresie jego dojrzewania, to możemy zakładać, że jego rola ograniczy się do kilku scen, w których zaczyna snuć swoją opowieść - zupełnie jak w powieści.
 
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: