Wywiad z Idrisem Elbą o "Mrocznej Wieży"

Czy znałeś powieści zanim zaangażowałeś się w film? Czy jesteś fanem Stephena Kinga?
"Znałem twórczość Stephena Kinga. Oczywiście jest wielkim pisarzem, stworzył fantastyczne powieści, z których niektóre zaowocowały dobrymi filmami. Byłem bardzo podekscytowany rolą, bo tworzy on [King] skomplikowane, dobrze napisane postacie z głębią - i Roland Deschain jest przykładem postaci, która przez całą serię książek przechodzi wiele przemian. Nie ważne czy czytałeś książki, czy nie - wkroczysz do bogatego, dobrze przemyślanego świata, gdzie spotkasz niezwykłe postacie".
 
Fani czekali na wilm przez wiele lat stąd ich wielkie oczekiwania. Czy przyjąłeś na swoje barki jakąś część odpowiedzialności?
"Tak, chciałbym aby fani byli zadowoleni z postaci jaką kreuję, tym bardziej, że jest ona tak świetnie napisana. Jednakże jedną z najcudowniejszych rzeczy w aktorstwie jest to, że mam możliwość interpretacji postaci i mam nadzieję, że fani będą zadowoleni z naszej interpretacji".
 
Jak pracowało ci się z Matthew McConaughey'em - w szczególności biorąc pod uwagę, że gracie przeciwników?
"Ze względu na to jak zaplanowana była produkcja filmu, Matthew dołączył do nas dziewięć tygodni po rozpoczęciu zdjęć w Afryce południowej. Oznacza to, że nie widziałem się z nim do czasu, gdy kręciliśmy scenę, w której [Roland] po raz pierwszy go spotkał, co było świetne biorąc pod uwagę chemię pomiędzy naszymi postaciami w filmie. Oczywiście Matthew jest świetnym aktorem; wnosi ogromną głębię i poczucie humoru do swojej postaci. Człowiek w czerni jest jedną z największych postaci Stephena Kinga - to świetny czarny charakter".
 
Jak dużo czasu spędziłeś na treningu, aby zostać Rewolwerowcem znanym z celności i umiejętności walki?
"Co ciekawe, w tym samym czasie trenowałem, aby zostać profesjonalnym zawodnikiem K1, więc to były raczej ciężkie treningi uzupełnione kursami posługiwania się bronią. Okazało się, że mam niezłego cela! Podczas przesłuchań korzystałem z kilku rodzajów broni, jednak w filmie korzystam już tylko z jednego".
 
Jakie jest twoje ulubione słowo lub fraza ze słownictwa "Mrocznej Wieży"?
"Karmazynowy król - bo zamierzam go zdjąć".
 
Wywiad dla portalu Complex.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: