Serial z uniwersum "Mrocznej Wieży" ma głównego producenta

Serial o młodzieńczych latach Rolanda ma głównego producenta. Został nim Glen Mazzara, który pracował wcześniej nad takimi serialami jak "Świat gliniarzy" czy "Ĺťywe trupy". O samym projekcie Mazzara mówi tak:
"Od wielu dekad jestem fanem Stephena Kinga i możliwość adaptacji "Mrocznej Wieży" jako serialu jest dla mnie wielkim zaszczytem."
Produkcja 10-13 odcinkowego serialu ma ruszyć na początku 2018 roku. Ma on być niezależy od filmu, jednak z pewnymi elementami wspólnymi. Pomysłodawca serialu, Ron Howard, wspominał, że miałby on bazować głównie na historii dorastania Rolanda opowiedzianej w powieści "Mroczna Wieża IV: Czarnoksiężnik i kryształ", na dodatek określono go jako kanoniczny w stosunku do książek. Teraz mówi się też o potencjalnych wątkach "Wiatru przez dziurkę od klucza":
"Wydarzenia "Rolanda", "Czarnoksiężnika i kryształu", "Wiatru przez dziurkę od klucza" i pozostałych opowieści, potrzebują długiego formatu, aby oddać głębię i złożoność dorastania Rolanda - tego jak został Rewolwerowcem, jak Walter został Człowiekiem, w czerni oraz tego jak ich rywalizacja kosztowała Rolanda wszystko i wszystkich, których kochał. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany możliwością opowiedzenia tej historii. Czuję się jakbym dostał klucz do skrzyni ze skarbami. I tak... będziemy mieć bumblery!"
Mazzara ma nadzorować cały projekt, w który zaangażowani są wszyscy pracujący nad filmem kinowym, który wchodzi do kin 4 sierpnia. Pomimo mieszanych wczesnych recenzji w projekt zaangazowany jest obok Akivy Goldsmana, Rona Howarda i Jeffa Pinkera - reżyser Nikolaj Arcel.
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: