Uaktualnienie produkcji "'Salem's Lot" Doubleday Years

Uaktualnienie produkcji Wydawnictwo Cemetery Dance jest na finiszu przygotowania nowego wydania "'Salem's Lot" w serii Doubleday Years. Premiera książki została przesunięta na jesień 2015 z powodów trudności związanych ze składem. Okazało się, że w plikach, które Cemetery Dance dostało od wydawcy na przestrzeni lat (i wznowień) nieautoryzowanie "zniknęła" część formatowań tekstu wprowadzonych przez Kinga (a obecnych w pierwszych wydaniach). Wydłużyło to proces składu książki i wczesnej korekty.

Aktualnie książka znajduje się w ostatniej fazie weryfikacji. Wydawca przygotował ograniczoną ilość tzw. proof copies - egzemplarzy służących do ostatniego etapu korekty. Ponadto tego typu egzemplarze pokazują mniej więcej jak będzie wyglądała ostateczna książka - chociaż czasami brakuje w nich niektórych dodatków (ilustracji). Proof Copies są bardzo cenione przez kolekcjonerów, a niejednokrotnie ich wartość przewyższa wartość samej książki.

Salems Lot - Doubleday Years - Uncorrected Proof 1Salems Lot - Doubleday Years - Uncorrected Proof 2

Książka, wraz z dodatkami i ilustracjami, będzie miała 660 stron i jak do tej pory będzie drugą (po "It 25th Anniversary Edition") największą książką Kinga w historii wydawnictwa (zapewne do czasu wydania "The Stand" w edycji Doubleday Years). Część dodatków pokrywa się z ilustrowanym wydaniem książki z 2005 roku, ale wydawcę z pewnością zrobi wszystko, aby książka była jak najbardziej unikalna.

Zgodnie z zapowiedziami głównymi atutami książki są:
 • wstęp Stephena Kinga
 • posłowie Clive'a Barker'a
 • sceny usunięte z pierwotnego manuskryptu zatytułowanego "Second Coming",
 • powiększony format (7 x 10 cali) z dwoma kolorowymi wyklejkami
 • wydruk na wysokiej jakości papierze
 • specjalne etui dla wersji Gift Edition, pudełko dla Numbered Artist Edition oraz unikalne trzyczęściowe pudełko Deluxe Lettered Artist Edition
 • obwoluty z grafiką Davida Palumbo (Gift Edition i Numbered Artist Edition)
 • kolorowe ilustracje Davida Palumbo wydrukowane na wysokiej jakości błyszczącym papierze
 • mapa Salem przygotowana przez Glenna Chadbourne'a
 • arkusze z autografami zaprojektowane przez Glenna Chadbourne'a
 • reprodukcję listu wydawcy do czytelników z wyjaśnieniami dotyczącymi błędów na obwolucie pierwszego wydania książki oraz zmian jej cen.

Ponadto, na etapie zamówienia można zawnioskować o konkretny numer lub literę wydania limitowanego. Spełnienie tej prośby jest zwykle uwarunkowane tym, czy jesteśmy w posiadaniu poprzedniej wydanej książki danego autora z takim oznaczeniem. Ma to umożliwiać kolekcjonerom zebranie kolekcji książek o pasujących oznaczeniach limitujących.

Salem_DoubledayYears_GE_coverSalem_DoubledayYears_AE_cover

Kilka miesięcy temu, chętni mogli również dokonać upgrade'u swojego egzemplarza zamawiając dodatkowo oryginalny rysunek jednego lub obydwu artystów zaangażowanych w projekt. Zamówiona grafika zostanie wpięta we egzemplarz czyniąc go jeszcze bardziej unikalnym. Glenn Chadbourne zadeklarował przygotowanie 200 kolorowych arkuszy, a David Palumbo zaledwie 100 czarno białych rysunków.

Można się spodziewać, że już po ukazaniu się książki pojawi się także możliwość zakupu portfolio grafik wykorzystanych w wydaniu. W przypadku poprzedniej książki serii "Carrie" portfolio zostało wycenione na $50 i będzie zawierało wszystkie ilustracje wykorzystane w produkcji oraz 10 dodatkowych ilustracji Glenna Chadbourne'a. Zwykle portfolia także są limitowane i można zawnioskować numer pasujący do posiadanego egzemplarza książki tworząc unikalny zestaw.

Książkę w edycji Gift Edition można jeszcze zamawiać na stronie wydawnictwa. Pozostałe edycją są wyprzedane.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: