Thinner (PS Publishing) 30th Anniversary

Thinner (PS Publishing) 30th Anniversary Wydawnictwo: PS Publishing
Rok wydania: 2014
Wariant wydania: 30th Anniversary
Ilustracja na okładce: Les Edwards
Ilustracje: Les Edwards, Edward Miller
Nakład: 974 egz.
Ilość stron: 246
Oprawa: twarda, obwoluta, etui
Cena okładkowa: £59,99

Specjalne wydanie podarunkowe wydane z okazji 30-lecia wydania książki, limitowane do 974 numerowanych egzemplarzy.W moim egzemplarzu pole na numer jest puste - jest to tzw. "Publishers Copy" - co i tak jest znamienne, bo zwykle tego typu egzemplarze są oznaczone przynajmniej literami "PC"
Specjalnie do tego wydania wstęp napisał Johnny Mains, a autorem rewelacyjnych ilustracji jest Les Edwards (i jego mrocznego alter-ego Edward Miller) - polecam zajrzenie do galerii, która jest dostępna w menu po prawej stronie. Książka jest podpisana przez Mainsa i Edwardsa na specjalnej stronie z autografami oraz posiada faksymil Stephena Kinga na stronie tytułowej.
Książka była dostępna w dwóch wariantach okładkowych. Wersja tzw. "z ciastem" (poniżej na ilustracji wyklejki) oraz "z furgonetką" (którą ja posiadam), przy czym kupując u wydawcy można było sobie zażyczyć jedną z nich.
Książka wyróżnia się oprawą: okładka nie jest kryta płótnem lecz błyszczącym papierem z nadrukiem okładki. Wadą natomiast jest to, że ilustracje wewnątrz książki są wydrukowane na zwykłym matowym papierze, a nie tak jak zwykle na specjalnym błyszczącym, przez co tracą trochę na efekcie.

Ciekawostka:
Ponadto dostępne było wydanie Deluxe, limitowane do 26 egzemplarzy oznaczonych literami A-Z z autografami Mains'a, Edwards'a oraz co najważniejsze, z autografem Stephena Kinga. Dodatkowo do tego wydania dołączono oryginalny szkic Lesa Edwardsa (do każdej książki inny) oraz książeczkę zawierającą wszystkie 26 szkiców. Wydanie Deluxe zostało wycenione na £2.295 i należy do grupy najdroższych wydań limitowanych.
Szczegóły pierwszych wydań znajdują się poniżej:

Pierwsze
polskie wydanie
Wydanie: 1 - obrazek
Pierwsze
amerykańskie wydanie
Wydanie: 1 - obrazek
Pierwsze
brytyjskie wydanie
Wydanie: 1 - obrazek

Szczegóły pozostałych wydań znajdują się poniżej:

Polskie wznowienia
Wydanie: 2 - obrazek
Wydanie: 3 - obrazek
Wydanie: 4 - obrazek
Wydanie: 5 - obrazek
Wydania specjalne
Wydanie:  - obrazek
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: