Zapowiedzi - PS Publishing Anniversary Editions

Pojawiły się nowe informacje dotyczące wydania "'Salem's Lot" w ramach serii Annniversary Edition wydawnictwa PS Publishing. Prace trwają już dość długo, ale wreszcie doczekaliśmy się szczegółów.

Nowy wstęp ma napisać Neil Gaiman, a za szatę graficzną będzie odpowiadał Chris Baker (aka FANGORN).

Książka będzie dostępna w dwóch wersjach:

  • ilustrowana wersja podarunkowa limitowana do 974 egzemplarzy, w etui, z autografem Chrisa Bakera (cena około $95)
  • ilustrowana wersja deluxe limitowana do 26 egzemplarzy w formacie powiększonym, w pudełku, z autografami Neila Gaimana, Chrisa Bakera i Jamesa Hannah (można się spodziewać ceny około $3600)
Nic na razie nie wiadomo o potencjalnych autografach Stephena Kinga, ale sprawa nie jest przesądzona.

Dodatkowo, wersja deluxe będzie zawierać jako dodatek chapbook z opowiadaniem "One for the Road" ("Strzemiennego") w opracowaniu graficznym Jamesa Hannah (wcześniej w tej posataci opowiadanie ukazało się w marcu 2010 roku).


Nie wiadomo nic na temat innych dodatków, które były dostępne w edycji "Miasteczka Salem" z 2005 roku - czyli scenach usuniętych i opowiadaniu "Jerusalem's Lot" ("Dola Jerusalem").

Wiadomo za to, że wersja podarunkowa ma być dość nietypowa. Książka ma być podzielona na trzy części, z których każda będzie miała własną szatę graficzną oraz obwolutę. Wszystkie trzy książki będą współdzieliły jedno etui, a podział podyktowany jest zgodnie z podziałem książki:

 
  1. "The Marsten House" ("Dom Marstenów"),
  2. "The Emperor of Ice Cream" ("Imperator porcji lodów"),
  3. "The Deserted Village" ("Wymarłe miasto").

Trzeba przyznać, że pomysł jest ciekawy, jednak sukces tego wydania stoi pod znakiem zapytania. "'Salem's Lot" w wersji z 2005 roku ma już jedno wydanie specjalne wydawnictwa Centipede Press (z ilustracjami Jerry'ego Uelsmanna), a drugie wydanie limitowane wydawnictwa Cemetery Dance w ramach serii Doubleday Years z ilustracjami Davida Palumbo, zapowiedziane jest na lato tego roku. Trzecie wydanie limitowane tej samej książki jest dość ryzykownym przedsięwzięciem, tym bardziej, że "Thinner" ("Chudszy") w wersji deluxe nadal można kupić u wydawcy (cena to $3,618). Dla porównania - najdroższe wydania limitowane Cemetery Dance zwykle wyprzedają się w ciągu kilku godzin.

Ponadto PS Publishing zaprezentowało uzupełnioną koncepcję szaty graficznej "Skeleton Crew" 30th Anniversary Edition, do którego niedawno uruchomiło stronę pre-orderu (książka jest zapowiedziana na lato 2015). W odpowiedzi na negatywne opinie dotyczące pierwszej wersji okładki zdecydowano, że książka będzie miała dwa warianty okładkowe, a kupujący będzie mógł wybrać ten, który bardziej mu odpowiada.

Poniżej miniatury ilustracji Pete Von Sholly'a i galeria dostępnych ilustracji w większym formacie.

Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: