Ilustracje Fangorna do "'Salem's Lot"

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, PS Publishing wyda pod koniec roku (zapowiedziano październik, ale historia uczy, że może to równie dobrze być styczeń 2016) "'Salem's Lot" ("Miasteczko Salem") w swojej serii "Anniversary Edition". Do tej pory w serii ukazały się: "Carrie", "Christine", "Smętarz dla zwierząt", "Chudszy", a w zapowiedzi jest również "Szkieletowa załoga".

Za aspektem artystyczny odpowiedzialny jest Chris "Fangorn" Baker, którego ilustracje zostały niedawno zaprezentowane potencjalnym nabywcom. Baker pracował nad ilustracjami od początku roku starając się wybrać najlepsze sceny do zilustrowania. Jego prace uzyskały już aprobatę Stephena Kinga. Niestety, na razie ilustracje zostały udostępnione w postaci poglądowych plików w niskiej rozdzielczości, jednak dają całkiem niezły pogląd na jego podejście do tematu.

Salems Lot - Chris Baker (1)Salems Lot - Chris Baker (2)
Salems Lot - Chris Baker (3)Salems Lot - Chris Baker (5)

Salems Lot - Chris Baker (4)Trzeba przyznać, że ilustracje prezentują się świetnie, otrzymują też dużo lepsze oceny niż zaprezentowane jakiś czas temu ilustracje do zapowiedzianego wydania "Szkieletowa załoga". Najpoważniejsza z uwag dotyczy tego, że jedna z nich bardzo przypomina pracę Davida Palumbo do wydania "Miasteczko Salem" przez Cemetery Dance.

Książka będzie dostępna w dwóch wersjach:

  • ilustrowana wersja podarunkowa limitowana do 974 egzemplarzy, w etui, z autografem Chrisa Bakera (cena to £69.99)
  • ilustrowana wersja deluxe limitowana do 26 egzemplarzy w formacie powiększonym, w pudełku, z autografami Neila Gaimana, Chrisa Bakera i Jamesa Hannah (można się spodziewać ceny około $3600), jako dodatek ma być dodany chapbook "One for the Road" ("Strzemiennego").


Salems Lot - PS Publishing - wizualizacja

Wydawnictwo uruchomiło stronę przedsprzedaży dla tańszej wersji podarunkowej. Na tej stronie możemy obejrzeć wizualizację etui oraz samej książki, która zgodnie z zapowiedziami będzie podzielona na trzy nowele (przy czym każda będzie miała własną obwolutę):


  1. "The Marsten House" ("Dom Marstenów"),
  2. "The Emperor of Ice Cream" ("Imperator porcji lodów"),
  3. "The Deserted Village" ("Wymarłe miasto").Salems Lot - PS Publishing - The Marsten HouseSalems Lot - PS Publishing - The Emperor of Ice CreamSalems Lot - PS Publishing - A Deserted Village

(Jak widać powyżej, w wizualizację pierwszego tomu wkradła się literówka - oczywiście powinno być "The Marsten House", a nie "Marston").

Trzeba przyznać, że projekt jest dość oryginalny, jednak nadal trudno mi znaleźć uzasadnienie dla kolejnego wydania tej (świetnej) książki. jako główny argument podaje się fakt, że pierwotnie nie miała ona wydania specjalnego, jednak od czasu jej premiery doczekaliśmy się już poprawionej w 2005 roku wersji oraz edycji specjalnej z wydawnictwa Centipede Press (obie z ilustracjami Jerry'ego Uelsmann'a). Dodatkowo, już wkrótce ma się ukazać "Miasteczko Salem" w ramach serii Doubleday Years Cemetery Dance (na pewno wcześniej niż książka PS Publishing).
Wszystko wskazuje na to, że zawartość "dodatków" obydwu wydań będzie bazowała na wersji z 2005 roku.

Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: