"Skeleton Crew" 30th Anniversaty Edition od PS Publishing

Wydawnictwo PS Publishing w dniu 18 maja udostępniło stronę preorderu dla kolejnej publikacji z serii wydawniczej Anniversary Edition. Przypomnijmy, że do tej pory ukazały się "Carrie", "Christine", "Pet Sematary" oraz "Thinner".

Ta 550 stronicowa książka zapowiedziana jest na czerwiec 2015, za szatę graficzną odpowiedzialny jest Pete Von Sholly (autor storyboardów do filmu "Mgła" Franka Darabonta), wstęp napisze Stephen Jones.

Książka dostępna będzie w 2 edycjach:
  • podarunkowa w etui, numerowana, limitowana do 974 egzemplarzy podpisanych przez Stepehna Jonesa & Peta Von Sholly'a - można ją już zamawiać na stronie wydawnictwa - kosztuje £59.99.
  • deluxe, w powiększonym formacie, w pudełku, oznaczona literami A-Z, limitowana do 26 podpisanych przez Stepehna Jonesa & Peta Von Sholly'a - cena nie jest na razie ustalona.

Na stronie podano, że wersja deluxe będzie ponadto zawierała:

  • dodatkowe opowiadanie "Revelations of 'Becka Paulson",
  • unikalną, oryginalną grafikę podpisaną przez Von Sholly'a,
  • katalog grafik prezentujący wszystkie prace związane z publikacją,
  • dodatkową książeczkę zawierającą storyboardy wykorzystane przy produkcji filmu "Mgła" Franka Darabonta

Brak jest informacji na temat ewentualnych podpisów Stephena Kinga, na którejkolwiek edycji. Najbardziej prawdopodobny wariant to zastosowanie faksymilu (tak zrobiono w poprzednich publikacjach tej serii). Być może tak jak w przypadku poprzedniej publikacji wydawnictwa, książki "Thinner", w ostatniej chwili okaże się, że edycja deluxe będzie miała jednak arkusze z podpisami Stephena Kinga - ale na taką informację trzeba jeszcze długo czekać, bo na razie nie ustalono jeszcze daty publikacji tej edycji.

Na razie nie potwierdzono też, czy opowiadanie "Revelations of 'Becka Paulson" będzie również w tańszej wersji podarunkowej. Do tej pory opowiadanie ukazało się tylko 3 razy (z czego raz w poprzednim limitowanym wydaniu zbioru opowiadań "Szkieletowa załoga" wydawnictwa Scream Press w 1985 roku), po czym zostało przepisane przez Stephena Kinga i włączone jako wątek powieści "Stukostrachy" w 1987 roku.

Poniżej znajduje się mini galeria prac przeznaczonych do zbioru. Jej publikacja w newsleterze wydawnictwa rozpoczęła gorącą dyskusję na temat tych grafik, przy czym większość opinii nie była pozytywna. Po kilku dniach przedstawiciel wydawnictwa poinformował, że team kreatywny odpowiedzialny za publikację książki "pochyli" się jeszcze raz nad projektem i ponownie popracuje nad szatą graficzną.

Jest mało prawdopodobne, aby zmienili osobę artysty uczestniczącego w projekcie, ale mogą przynajmniej dopracować prace (których fanem sam nie jestem). Z informacji wynika, że jako nowa grafika okładkowa rozważana jest ilustracja opowiadania "Mgła". Być może książka będzie dostępna w dwóch wariantach okładkowych (tak jak poprzednio "Thinner").

Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: