"The Edge of Horror" - King o Williamie Sloane

Od kilku miesięcy wiadomo, że Stephen King ma napisać wstęp do książki "The Rim of Morning" Williama Sloane'a. Książka ma zawierać dwie minipowieści klasycznego pisarza: "To Walk the Night" (1937) oraz "The Edge of Running Water" (1939). O ile Sloane jest najczęściej klasyfikowany jako pisarz science-fiction, to w swoim tekście King twierdzi, że nie można jego skromnej twórczości tak prosto sklasyfikować.

Poza tymi dwoma powieściami, Sloane jest znany jako autor kilku jednoaktowych sztuk oraz redaktor dwóch antologii: "Space, Space, Space: Stories About the Time When Men Will Be Adventuring to the Stars" (z 1953 roku) i "Stories for Tomorrow: An Anthology of Modern Science Fiction" (z 1954 roku).

"The Rim of Morning" z tekstem Kinga trafi do księgarni 6 października, ale jeśli chcecie to już dzisiaj możecie dowiedzieć się co mistrz grozy ma do powiedzenia o pisarzu, który tworzył kiedy go jeszcze nie było na świecie. Na stronie "The New Yor Review of Books" (NYBR jest wydawcą książki) możecie przeczytać zredagowaną wersję wstępu Kinga zatytułowaną "The Edge of Horror".
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: