Stephen King podpisuje "Finders Keepers" w Bridgton

W niedzielę 12 lipca 2015 o godzinie 10:00, w księgarni Bridgton Books w Brighton, Maine, odbędzie się spotkanie ze Stephenem Kingiem, podczas którego podpisze 500 egzemplarzy książki "Finders Keepers" ("Znalezione nie kradzione"). Zgodnie z wypowiedzią Justina Warda, współwłaściciela księgarni, pomysł spotkania w księgarni wyszedł od samego autora, który odwiedził księgarnię i sam to zaproponował. W tym samym miejscu w 2009 roku odbyło się podobne spotkanie z okazji premiery "Under the Dome" ("Pod kopułą").

Spotkanie jest biletowane, bilet kosztuje $32 (plus podatek) i w cenie obejmuje książkę (gwarantowane pierwsze wydanie) oraz drobny poczęstunek zapewniany przez The Magic Lantern. Bilet są imienne, a przy wejściu trzeba się wylegitymować dokumentem ze zdjęciem. Nabyć je można wyłącznie w Bridgton Books, tel. (207) 647-2122. Jedna osoba może zakupić jedynie dwa bilety.

Ze względu na duże zainteresowanie, pisarz nie będzie pisał dedykacji a podpisywał będzie TYLKO książki przysługujące w ramach biletu. Ponad to organizator prosi o nie zabieranie ze sobą dużych toreb/plecaków i fotografowanie bez lampy błyskowej.

Sytuacja jest nietypowa. Co prawda King miał już kilka spotkań powiązanych z sesjami autografów od 2 czerwca, czyli premiery "Finders Keepers", ale nie zmienia to faktu, że dla książki nie zaplanowano żadnej oficjalnej trasy promocyjnej. Jak dotąd jest to jedyne wydarzenie tego rodzaju w Maine. Podobna sytuacja była z "Mr. Mercedes" ("Pan Mercedes"), a z moich informacji wynika, że ilość podpisanych pierwszych wydań "Mr. Mercedes" oscyluje pomiędzy 70 a 100 sztuk, a cena rynkowa takiej książki z autografem wynosi co najmniej $500.

Osoby zainteresowane odkupieniem książki z autografem muszą się liczyć z kosztem około $400 (a może i więcej jeśli nie będzie więcej podobnych wydarzeń). Właściciel Betts Bookstore, który zapowiedział, że będzie na miejscu, zaoferował egzemplarz "na zapisy" w cenie od $350 do $400 (podobno zgłosiło się już 20 chętnych). Sam będzie miał kilka egzemplarzy i zamierza odkupić ile się da od innych uczestników spotkania.

Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: