Niezwykłe wyróżnienie Stephena Kinga

Fundacja Harolda Alfonda ufunduje stanowisko profesorskie imienia Stephena Kinga na Katedrze Literatury Angielskiej Uniwersytetu Maine, alma mater Stephena Kinga. Fundacja przeznaczy na ten cel milion dolarów.

Greg Powell, prezes fundacji, która od wielu lat wspiera uniwersytet tak mówi o przedsięwzięciu:
"Fundacja Harolda Alfonda jest zachwycona możliwością uhonorowania Stephena Kinga i flagowego uniwersytetu stanowego. To stanowisko jest hołdem dla dokonań literackich pana Kinga i jego zaangażowania oraz wsparcia stanu Maine"

Sam King od wielu lat angażuje się w promocję i wspieranie rodzinnego stanu oraz swojej uczelni. Susan Hunter, prezydent Uniwersytetu Maine uważa, że takie wyróżnienie będzie bardzo korzystne dla uczelni i zachęci przyszłych studentów do wyboru właśnie tej uczelni:
"Stephen i Tabitha King od wielu lat hojnie wspierają swoją macierzystą uczelnię. Prezent tego typu jest bardzo satysfakcjonujący i prestiżowy, będzie inspirował i wpływał na obecne i przyszłe pokolenia czytelników i pisarzy".

Poszukiwania kandydata na to stanowisko profesorskie rozpocznie się jeszcze w tym roku. Kandydat będzie musał być znakomitym nauczycielem i badaczem literatury.

Stephen King ukończył Uniwersytet Maine w Orono w 1970 roku. Jego mentorami i profesorami na uczelni byli Burton Hatlen, Edward Holmes oraz Jim Bishop, którym dedykował książkę "Wielki marsz", którą napisał w czasie studiów.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: