"Hearts in Suspension" - King zdradza tytuł nowej książki

Mam nadzieję, że to nie prima aprilisowy żart Stephena Kinga, który kilka godzin temu na swoim twitterze umieścił coś co wygląda na zapowiedź kolejnej książki wraz ze zdjęciem z protestów na Uniwersytecie Maine w 1970 roku.
 
Hearts in Suspension

Znalezienie pisarza na zdjęciu nie jest trudne:
 
Maine 1970 - mark

Zarówno tytuł "Hearts in Suspension" jak i dołączone zdjęcie obudziło w fanach chęć dyskusji o możliwym sequelu "Serc Atlantydów" ("Hearts in Atlantis"). Od lat wiadomo, że nie znalazło się w niej zaplanowane opowiadanie "The House on Benefit Street", które nawet nie zostało napisane, ale było rozplanowane. Przypuszcza się też, że zdjęcie ze studenckich protestów antywojennych nie jest przypadkowe i taka tematyka doskonale pasuje do koncepcji sequela "Serc Atlantydów".

We wstępie do "Serc Atlantydów" w zbiorze "Stephen King na wielkim ekranie" napisał:
"...'Mali ludzie' to zaledwie pierwsza część luźno skonstruowanej powieści, której wciąż nie ukończyłem ('The House on Benefit Street', historia o tym co spotkało przyjaciół Bobby'ego z dzieciństwa, Carol, wciąż pozostaje nienapisana)..."

Już o kilku tygodni zastanawiałem się czemu nic nie wiemy o kolejnej książce, a jeśli to nie okaże się żartem to może być spore wydarzenie. Niestety, różnica czasu wskazuje, że w momencie publikowania zdjęcia, u Stephena Kinga nadal był 1 kwietnia.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: