"Charlie Puf-Puf" trafi do sprzedaży

Na ostatnim San Diego Comic Con wydawnictwo Simon & Shuster, w ramach promocji książek i filmu "Mroczna Wieża", rozdawało książki i koszulki z motywem nawiązującym do serii - książką dla dzieci "Charlie Puf-Puf". Wydawnictwo wynajęło też aktorkę, aby odegrała rolę pisarki, Beryl Evans i w jej imieniu podpisywała książki. Podczas tego wydarzenia rozdano 150 książek
Ze względu na spore zainteresowanie książką oraz zbliżającą się premierę filmu, zarówno Simon & Shuster jaki i wytwórnia Sony, zdecydowali o wypuszczeniu książki na rynek masowy. Książka będzie miała premierę 11 listopada (wysyłka około 22 listopada). Książka będzie wydana w tym samym formacie, jednak z drobnymi różnicami. Nadal na okładce jako autor będzie figurowało nazwisko Evans, jednak pojawi się też blurp autorstwa Stephena Kinga: "Gdybym kiedykolwiek napisał książeczkę dla dzieci, to wyglądałaby właśnie tak!". Ponadto zmienił się tekst informujący inspiracji ilustracjami Neda Damerona, który ilustrował książkę "Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe". Cenę 24 stronicowej książki ustalono na $14,99.

Poniżej kilka przykładowych stron z książeczki (a całość można obejrzeć tutaj):

Zaraz po spotkaniu z "pisarką" Berul Evans na SDCC 2016, pierwsze egzemplarze trafiły na portale aukcyjne osiągając astronomiczne ceny - najdroższy egzemplarz został sprzedany za $1900.Kilka tygodni później wyjawiono, że w rzeczywistości wyprodukowano 500 egzemplarzy książki i że będą one rozdawane na tej samej zasadzie na innych imprezach. Ceny na aukcjach spadły do około $500. W związku z tym można się spodziewać, że ceny tych pierwszych, promocyjnych, egzemplarzy spadną bardziej, jednak ze względu na ich wspomnianą unikatowość, utrzymają się znacznie powyżej standardowego wydania.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: