"Charlie Puf-Puf" i "Beryl Evans" na SDCC2016

Zgodnie z zapowiedziami na San Diego Comic Con 2016, na stoisku wydawnictwa Simon & Schuster spotkać można było "Beryl Evans", fikcyjną autorkę książki dla dzieci "Charlie Puf-puf", która była istotnym elementem fabuły powieści "Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe" oraz kolejnych tomów sagi. W tej powieści Jake Chambers trafia na książkę w księgarni Calvina Towera i wkrótce książka okazuje się złowieszczą przepowiednią konfrontacji z nawiedzonym pociągiem Blaine Mono. W powieści autor przytacza treść książki.

Przez długi czas w tajemnicy trzymana była prawdziwa tożsamość "autorki", której pojawienie zapowiedzianki kilka tygodni przed konwentem. Jej tożsamości nie zdradziło ani wydawnictwo ani moderatorki forum Stephena Kinga. Na stoisku wydawnictwa pojawiła się ostatecznie Allison Davies - aktorka. Pierwwsze 150 osób otrzymało książkę oraz możliwość zdobycia autografu "autorki".

Książka ma 19 stron, wydana jest w twardej oprawie i jest bogato ilustrowana przez niesamowitego Neda Damerona, artysty, którego ilustracje zdobiły limitowane wydanie książki "Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe". Teskt jest w 100% tekstem Stephena Kinga, który został przytoczony w samej powieści - stąd wniosek, że Allison Davies "zagrała" Beryl Evans na SDCC. Oznacza to też, że jest to dośc unikatowy utwór autorstwa Kinga, który z pewnością zainteresuje kolekcjonerów, co szybko wykorzystają osoby, które dostały egzemplarz, ale nie są nim zainteresowane.

Zaledwie kilka godzin po spotkaniu na konwencie, pierwsze egzemplarze rozdawanej za darmo książki trafiły na aukcje. Pierwszy w został wystawiony w cenie $1600 (kup teraz), a kolejny w cenie $5000. Ceny od razu wywołały salwy śmiechu wśród kolekcjonerów - są kilkadziesiąt razy zawyżone i jednocześnie są doskonałym uzasadnieniem dla opini Stephena Kinga o tzw. stalkerach, których spotyka na ulicach, proszacych o autograf dla chorej ciotki.

Na stoisku mozna tez było otrzymać specjalną koszulkę:

Dla zainteresowanych, poniżej skany całej książki.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: