Andy Muschietti zainteresowany remakiem "Cmętarza zwieżąt"

"To" w reżyserii Andy Muschiettiego jeszcze nie zadebiutował w kinach, a reżyser i jego siostra Barbara snują plany na przyszłość. Oboje posiadają już prawa do ekranizacji opowiadania science fiction "Jaunting" (ukazało się w zbiorze "Szkieletowa załoga") jednak ostatnio wyrazili zainteresowanie przeniesienim na ekrany kinowe "Cmętarza zwieżąt", który mógłby być ich kolejnym projetkem.

"Jesteśmy wielkimi fanami 'Cmętarza zwieżąt'. Jeśli moglibyśmy dostać ten projekt w swoje ręce i nakręcić go po swojemu, to byłoby coś. Może któregoś dnia".

"Cmętarz zwieżat" został już zekranizowany w 1989 roku. Film w reżyserii Mary Lambert spotkał się z mieszanymi recenzjami, ale pomimo to uzystał status kultowego. Klapa kontynuacji z 1992 roku całkowicie pogrzebała potencjalną serię filmów.

Jeśli "To" odniesie sukces i zdobędzie box office, to plany rodzeństwa Muschiettich mogą się udać. Nie wiadomo jednak jak nowy projekt zostałby wpasowany w kalendarz produkcji związanej z drugą częścią horroru o klaunie, nad którym prace miałyby się zacząć na początku 2018 roku.

Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: