Wydanie limitowane powieści "Misery"

Wydawnictwo Suntup Editions ogłosiło, że wyda limitowane wydanie powieści "Misery".

Suntup Editions znane jest w środowisku kolekcjonerów z publikacji wysokiej jakości grafik związanych z twórczością Stephena Kinga. Wydali między innymi odrestaurowane portfolio Davida Palladini z ilustracjami z powieści "Oczy smoka" oraz cały czas wydają grafiki z "The Cover Collection" - kolekcjonerskie ilustracje okładkowe z amerykańskich edycji książek.

Powieść "Misery" znajduje się w gronie niewielu już powiesci Kinga, które do tej pory nie doczekały się jeszcze wydania kolekcjonerskiego. Książka będzie specjalnie zaprojektowana i zredagowana na potrzey nowej edycji, a dodatkowo będzie ilustrowana przez Ricka Berry'ego - autora ilustracji do amerykańskich wydań "Talizmanu" i "Czarnego domu".

Wydanie limitowane będzie dosepne w trzech edycjach:
  • Artist Gift Edition - ksiażka w powiększonym formacie, z ośmioma kolorowymi ilustracjami, autografem Ricka Berryego oraz kolorową obwolutą. Ta edycja będzie kosztowała $110.
  • Numbered Edition - limitowana do 200 sztuk edycja ilustrowana, z wysokiej jakości wykończeniami, z autografami Ricka Berry'ego i Stephena Kinga oraz specjalnym pudełku. Egzemplarze numerowane od 1 do 185 (na czarno) dostępne będą w ogólnej sprzedaży, a pozostałe 15 sztuk numerowane na czerwono przeznaczone są do prywatnej dystrybucji. Ta edycja będzie kosztowała $525
  • Lettered Edition - limitowana do 26 egzemplarzy oznaczonych literami od A-Z, zwysokiej jakości wykończeniami, z autografami Ricka Berry'ego i Stephena Kinga. Ksiażka będzie ręcznie oprawiana w kozią skórę, tytuł stworzony zostanie z oryginalnych klawiszy maszyny do pisania Royal Model 10 i będzie schowana w drewnianym pudełku imitującym oryginalne pudełko do tej maszyny do pisania. Ta edycja będzie kosztowała $3950.
Do pierwszych 50 zamówień dołączone zostaną gadżetypromocyjne - zakładki, pocztówki i ulotki.
Przedsprzedaż książki zostanie uruchomiona 12 lutego, jednak należy mieć na uwadze że zgodnie z praktyką w środowisku kolekcjonerskim, prawo pierwokupu mają dotychczasowi kliency wydawnictwa - w tym przypadku ci wszyscy, którzy zakupili limitowane portfolio "Oczy smoka" otrzymają prawo pierwokupu egzemplarza z numerem lub litera odpowiadającą oznaczeniu portfolio. Oznacza to, że do finalnej sprzedaży trafi co najwyżej kilkadziesiąt egzemplarzy wydania numerowanego i zapewne żadne oznaczonego literami.
 
Przykładowe ilustracje Ricka Berry'ego:
Powiązane
Książki:
Misery
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: