Kolekcjonerskie portfolio ilustracji okładek amerykańskich

Wydawnictwo Suntup, które kilka miesięcy temy wydało limitowane portfolio ilustracji Davida Palladini z powieści "Oczy Smoka" zapowiedziało swój kolejny projekt. Będzie nim Kolekcja Okładek ("The Cover Collection") - portfolio ilustracji, które zdobiły pierwsze amerykańskie wydania powieści Kinga.
 
Projekt jest nietypowy, bo realizowany na zasadach subskrypcji. Na początek zaoferowano jednorazową opcję zakupu pierwszych trzech ilustracji ("Misery" "Lśnienie" oraz "Cmętarz zwieżąt"), a kolejne ilustrację będą wydawane pojedynczo w cyklu miesięcznym. Na obecną chwilę kolekcja ma skłądać się z 15 ilustracji, ale ich ilość może zostać zwiększona.

Nakład określono na 100 numerownych egzemplarzy każdej ilustracji (plus 10 sztuk dla artysty i 5 sztuk dla wydawnictwa). Wydawca zaznaczył, że jeśli kolekcjonerom zależy na dopasowaniu numeru wszystkich ilustracji powinni kupić pierwszy zestaw jak najszybciej, aby zmieścić się w pierwszej 50, ponieważ w przypadku niektórych ilustracji nakład może zostać zmniejszony.

Każda z ilustracji będzie wydrukowana na wysokiej jakości papierze bawełnianym i będzie podpisana przez artystę. Część z ilustracji będzie posiadała odręczne rysografy (maksymalnie 20 szt.).

Ilustracje będą dostępne w dwóch wariantach rozmiarów i cen:
28,6 cm x 44,2 cm w cenie $100 za sztukę
46,8 cm x 62,4 cm w cenie $175 za sztukę

Udostępniono też opcję zakupu grafik oprawionych w ramy (za dopłatą od $180) oraz możliwość zakupienia pudełka do przechowywania ilustracji (w cenie $75 lub $95 w zależności od rozmiaru grafik).


Cena subskrypcji w przedsprzedaży daje dodatkową zniżkę 20% i zapewnia taką zniżkę na wszystkie kolejne ilustracje. Zestaw startowy 3 ilustracji w mniejszym formacie kosztuje $240 a w większym $420. Subskrypcję można przerwać w dowolnym momencie.

 
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: