"Rok wilkołaka" - unikalne portfolio Bernie Wrightsona

Ponad rok temu wydawnictwo Nakatomi Incorporated wyprodukowało limitowane portfolio "Bastion" zawierające wszystkie ilustracje Bernie Wrightsona. W tym roku postanowili wydać portfolio do książki "Rok wilkołaka", jednak zmienili nieco podejście - zdecydowali się na realizację poprzez croudfounding za pomocą Kickstartera.

Do wsparcia projektu zachęca osobiście artysta. Przy okazji możecie obejrzeć ciekawy filmik promocyjny:
 
Zainteresowani powinni odwiedzić stronę projektu na Kickstarterze i zapoznać się z możliwymi opcjami wsparcia projektu, które obejmują:
  • ilustrowany kalendarz na rok 2017 - wsparcie $20,
  • koszulka z nadrukiem - wsparcie $20,
  • pakiet ilustrowany kalendarz 2017 oraz koszulka - wsparcie $35,
  • portfolio z 12 kolorowymi ilustracjami w specjalnym tekturowym pudełku, specjalny arkusz z autografem artysty oraz książeczkę zawierającą reprodukcję czarno-białych ilustracji z książki i części odnalezionych szkiców - wsparcie $175,
  • pakiet kalendarz na 2017 rok + koszulka + portfolio podstawowe + kalendarz księżycowy na1984 rok - wsparcie $185,
  • limitowaną (50 egzemplarzy) edycję portfolio w drewnianym pudełku, 12 kolorowych ilustracji - wszystkie podpisane i numerowane przez artystę plus arkusz z autografem, prawdziwy srebrny pocisk kalibru .998 z wygrawerowanym "W" (od nazwiska Bernie Wrightsona), książeczkę zawierającą reprodukcję czarno-białych ilustracji z książki i części odnalezionych szkiców oraz kalendarz księżyczowy na rok 1984 (w którym osadzona jest książka) - wsparcie $800,
  • unikalny oryginalny szkic Bernie Wrightsona oraz pełny zestaw portfolio w drewnianym pudełku (zestaw jak powyżej), przewidziano tylko 5 sztuk tego wariantu - wsparcie $2000.
30-sto dniowa kampania już ruszyła i w ciągu pierwszych 2 godzin wsparło ją 45 osób na kwotę ponad $15.000

Portfolio "Roku wilkołaka" było już wcześniej wydane w 1983 roku w limitowanym nakładzie 350 egzemplarzy i zawierało 24 ilustracje (12 kolorowych i 12 czarno-białych) - a więc okazuje się, że poprzednie wydanie było obszerniejsze bo tym razem osoby wspierające otrzymają jedynie 12 kolorowych ilustracji i ksiażeczkę z reprodukcjami pozostałych ilustracji i szkiców. Dodatkowo, poprzednie wydanie było podpisane zarówno przez Bernie Wrightsona jak i Stephena Kinga (podpisana i numerowane jest teczka w którą zapakowane są ilustracje). Dla bardziej zamożnych kolekcjonerów, niewątpliwym rarytasem będzie wersja z oryginalnym szkicem.

Wszystki ilustracje z książki "Rok wilkołaka" można obejrzeć w naszej galerii.
 
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: