"The Stand" - limtowane portfolio Bernie Wrightsona

Kilka dni temu Nakatomi Incorporated wprowadziło do sprzedaży limitowane portfolio Bernie Wrightsona z ilustracjami wykorzystanymi w powieści "The Stand" ("Bastion").

Portfolio zawiera 10 ilustracji o wymiarach 11x14 cali, wydrukowanych na wysokiej jakości papierze zapewniającym jakość dla tego typu produktów. Grafiki będą zapakowane w ręcznie robione foldery z etykietą na froncie.

 
The Stand Portfolio (2)
 
The Stand Portfolio (3)
 

Portfolio jest dostępne w dwóch edycjach:

 
  • standardowej, limitowana do 40 egzemplarzy, w których wszystkie ilustracje są oznaczona ręcznie numerem, a arkusz tytułowy dodatkowo podpisany przez artystę - w cenie $300
  • artysty, limitowanej do 15 egzemplarzy, w których wszystkie ilustracje będą ręcznie numerowane i podpisane przez artystę, plus numerowany i podpisany arkusz tytułowy - w cenie $500
 

Nie da się ukryć, że samo portfolio jest przepiękne, jednak jego cena przyprawia o zawrót głowy. Dla porównania portfolio do powieści "IT" 25th Anniversary Edition od Cemetery Dance kosztowało $80 i było odpowiednikiem standardowej edycji portfolia "The Stand".

 
The Stand Portfolio (1)The Stand Portfolio (4)
 

The Stand Portfolio (5)Dodatkowo, takie portfolio było już dostępne wcześniej wiele lat temu, w 1991 roku zostało wydane przez Glimmer Graphics (link do galerii w panelui po prawej stronie), a obecnie wartość rynkowa tej edycji limitowanej do 1200 egzemplarzy z jednym autografem artysty waha się od $110 do $150 (jednak folder tego wydania jest na pewno brzydszy). Co ciekawsze - poprzednie portfolio zawierało 12 grafik, ale za to w nowym portfolio znalazła się jedna grafika, której nie było w wydaniu z 1991 roku (Randall Flagg stojący tyłem do kadru z uniesionymi dłońmi przed tłumem ludzi - co obrazuje scenę z epilogu). Ilustracja ta nie znalazła się w książce.

 

Oznacza to, że aby mieć komplet ilustracji, czyli 13 sztuk, nalezy zakupić obydwa portfolia.

Produkt ten na pewno jest ciekawy, jednak opinie mówią, że tańsza wersja standardowa jest zbyt droga w porównaniu do poprzedniej edycji i do edycji "artysty".

Oferta dostępna jest TUTAJ.

Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: