Przedstawienie "Misery" w Teatrze Kwadrat

W styczniu odbędzie się premiera przedstawienia "Misery" w reżyserii Roberta Glińskiego na podstawie oryginalnego scenariusza Williama Goldmana (autora scenariusza kultowego filmu oraz przedstawienia wystawianego na Broadway'u).W rolach głównych zobaczymy Piotra Polka, Ewę Wencel i Marcina Piętowskiego. Spektakl wystawiany będzie na małej kameralnej scenie warszawskiego Teatru Kwadrat. Premiera spektaklu w sobotę 7 stycznia (brak biletów), a kolejne seanse od 10 do 12 stycznia.

Informacje ze strony teatru:
"Przedstawienie "Misery" to zupełnie nowa jakość i inny wymiar rozrywki w zupełnie nowej przestrzeni. Pierwszy spektakl na Scenie Kameralnej Kwadratu to klasyczny dreszczowiec - adaptacja powieści Stephena Kinga. Na podstawie książki powstał słynny film pod tym samym tytułem.

Autor poczytnych romansów Paul Sheldon traci kontrolę nad autem w czasie śnieżycy. Rozbity samochód i nieprzytomnego pisarza odnajduje przypadkiem mieszkająca w pobliżu zawodowa pielęgniarka - Annie Wilkes. Wybawczyni okazuje się być wielką fanką Paula i jego twórczości. Annie opiekuje się swoim idolem z wielkim zapałem, ale jego powrót do zdrowia nie jest jej prawdziwą intencją... samotna kobieta chce, żeby Paul został w jej domu na zawsze. I zrobi wszystko - dosłownie - aby ten cel osiągnąć. Reżyser Robert Gliński doświadczony w pracy zarówno w teatrze jak i w filmie stworzył nastrój, dzięki któremu widz będzie śledził akcję w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty przedstawienia. W nowym spektaklu niezapomniane kreacje aktorskie stworzyli: Ewa Wencel oraz grający gościnnie Piotr Polk."


OBSADA:
Paul Sheldon -Piotr Polk
Annie Wilkes -Ewa Wencel
Szeryf Buster -Marcin Piętowski

Autor:William Goldman
Przekład:Jacek Kaduczak
Reżyseria:Robert Gliński
Asystent reżysera:Marcin Piętowski
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy:Ewa Gdowiok
Producent:Małgorzata Nejman
Powiązane
Książki:
Misery
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: