Serial "Mroczna Wieża" w 2018 roku

W tym szczególnym dniu, jakim jest 21 września (urodziny Stephena Kinga), twórcy filmu "Mroczna Wieża" postanowili uchylić rąbka tajemnicy związanej ze swoją produkcją. Akiva Goldsman zdradził, że wytwórnia MRC, ma już w planach realizację całego sezonu serialu rozwiającego filmowe uniwersum "Mrocznej Wieży".

Sezon ma liczyć od 10 do 13 odcinków, a zdjęcia mają się zacząć w 2017 roku a premierą zaplanowaną na 2018 rok.
Nie są znane jeszcze szczegóły dotyczące dystrybucji, ale twórcy wyraźnie skłaniają się do emisji w telewizji kablowej lub streamingowej (inny projekt MRC "House of Cards" emitowany jest na platformie Netflix).

Serial ma opowiadać historię jaką znamy z powieści "Mroczna Wieża IV: Czarnoksiężnik i kryształ" i jak zapewnia Goldsman, będzie to raczej wierna adaptacja historii jaką znają czytelnicy. Książka jest prequelem i opowiada o tym jak Roland został rewolwerowcem i wyruszył na swoją pierwszą misję, podczas której znalazł swoją pierwszą miłość. Goldsman podsumowuję trudne losy bohatera następująco:
"W filmie Roland cierpi z powodu straty. Jest to jedna z największych osobistych strat jakie postać może dfoświadczyć. O ile film opowiada ostatecznie o odzyskiwaniu nadziei, to serial telewizyjny będzie opowiadał o jej utracie".
Co najważniejsze, w serialu zobaczymy aktorów z filmu - swoje role potwierdzili Idris Elba i Tom Taylor. Zagrają oni starsze postacie, w wieku znanym z filmu, co ma posłużyć jako klamra dla fabuły serialu. Do roli młodego Rolanda planowany jest nowy casting.
Nieznane jest jeszcze zaangażowanie MatthewMcConaughey'a - wiadomo, że Walter pojawi się w serialu, jednak może występować pod inną postacią (zagra go inny aktor).
Brak też informacji o pozostałej obsadzie serialu.

Twórcy zaznaczają, że zarówno film jak i serial będą oferowały możliwość kontnuacji. Jednak w przypadku serialu, ma on całkowicie wyczerpać wątki znane z książki i jeśli do skutku dojdzie produkcja drugiego sezonu, to najprawdopodbniej zaczerpnie z komiksowego uniwersum "Mrocznej Wieży", które rozwijane jest przez wydawnictwo Marvel pod przewodnictwem Robin Furth.

Od strony producenckiej w projekt zaangażowani są ci sami filmowcy, którzy odpowiadająza film: Akiva Goldsman,Jeff Pinkner, Ron Howard i Brian Grazer. Nad scenariuszem serialu pracują NikolajArcel i Anders Thomas Jensen, ale zanim jeszcze rozpocznie się produkcja dołączy do nich dodatkowy scenarzysta, który będzie nadzorował prace nad serialem. Takie podejście ma zagwarantować spójność całego projektu jakim jest Uniwersum Filmowe Mrocznej Wieży.

Poniżej znajduje się mapa baronii Mejis z cytatem z książki - są to słowa Corta do młodego Roland:


 
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: