Nowy opis "End of Watch" [spoilery]

Nowy opis Na stronie stephenking.com w sekcji poświęconej powieści "End of Watch" pojawił się nowy opis powieści. Uwaga, opis ten zdradza sporo elementów fabularnych więc jeśli tego typu rzeczy wam przeszkadzają to nie czytajcie.
"End of Watch" to fascynująca i przerażająca powieść opowiadająca o emerytowanym detektywie Billu Hodgesie powracającym do śledztwa dotyczącego swojego nemezis Brady Hartsfield'a, przestępcy nazwanego przez prasę Mordercą z Mercedesa.

Schwytany przy nieudanej próbie popełnienia drugiego masowego morderstwa, Hartsfield trafił do szpitala w stanie śpiączki i z poważnym urazem mózgu. Ale to tylko pozory: Brady potrafi wpływać zarówno na swojego lekarza jak i szpitalnego bibliotekarza, których doprowadza do popełniania przestępstw poza szpitalem. Ten geniusz technologiczny tworzy hipnotyczną grę w łowienie ryb, doprowadzającą graczy do popełnienia samobójstwa, a sam obiera za cel trójkę ludzi, którzy umieścili go w szpitalu - Hodgesa oraz jego pomocników: Holly i Jerome'a. Potem planuje zainicjować epidemię samobójstw. Dla Hodges'a - i całego miasta - zegar tyka w niespodziewany sposób...

"End of Watch" to jednocześnie samodzielna książka jak i finał trylogii detektywa Hodges'a, intensywna lektura, która prowadzi serię w stronę nowego wymiaru.

To streszczenie rzuca nowe światło na projekt amerykańskiej okładki udostepnionej kilka tygodni temu. Teraz już wiemy, że w istotny sposób nawiązuje do treści książki. Dodatkowo, coraz bardziej pewne jest, że ta seria kryminałów w swoim ostatnim rozdziale wyraźnie skręca ku wątkom paranormalnym.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: