King w Omaha - ósmy dzień trasy

Ósmego dnia trasy promocyjnej Stephen King odwiedził stan Nebraska. Nie było to miasteczko Gatlin czy Hemingford Home, ale Omaha. Spotkanie zorganizowane zostało przez księgarnię The Bookworm i odbyło się w lokalnym KANEKO.

King wystąpił w czerwonym podkoszulku z napisem Nebraska i chętnie mówił o swoim zamiłowaniu do pięknego stanu, który przyszło mu odwiedzić:
"Nebraska była dla mnie szczególna od 1957 roku, gdy miałem 10 lat... Teraz to wydaje się mało istotne w porównaniu do krwawej łaźni jakam miała miejsce na początku tygodnia [tutaj King nawiązuje do masakry w Orlando], ale był taki młody człowiek nazywający się Charles Starkweather. Śledziłem jego historię... Wycinałem artykuły z gazet... I kiedyś moja matka znalazła album z tymi wycinkami i - to było jszcze przed czasami dziecięcych psychiatrów - i powiedziała do mnie: 'Steve, to dla mnie nie wygląda normalnie'."
Dalej w przemówieniu dodał jeszcze, że przyciągają go "pustkowia Nebraski - jest tam coś co mnie wzywa. Dla mnie, całe tereny na zachód od Omaha są mitycznym terytorium".

Oczywiście nie mogło zabraknąć nawiązań do najbardziej znanego miasteczka z Nebraski jakie stworzył - miasteczka Gatlin, w którym działa się akcja opowiadania "Dzieci kukurydzy":
"Nie rozmyślałem o nim za wiele i sprzedałem je do magazynu, do którego sprzedawałem wiele opowiadań. Zapłacili mi za nie uczciwie i sądziłem, że na tym się skończy. A potem zrobili z tego film. A potem zrobili jeszcze jeden film, 'Dzieci kukurydzy 2', 'Dzieci kukurydzy 3'... po jakimś czasie stało się to naszym rodzinnym żartem. Zaczęliśmy rozmawiać o 'Dzieciach kukurydzy w kosmosie'".
Na koniec King pożegnał się słowami:
"Zapomniałem powiedzieć to na samym początku. Dziękuję wam wszystkim za przepchnięcie moich dzieci przez szkołę. Dziękuję wam za płacenie mi za to co najprawdopodobniej robiłbym za darmo".
Bilety wstępu kosztowały $35. W ramach opłaty każdy gośc otrzymał egzemplarz książki, a 400 losowych szczęśliwców miało szansę na książkę z autografem. Szanse były dość spore, bo gości było zaledwie 600.

Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: