Kingowie w Sarasocie - dziesiąty dzień trasy promocyjnej

Ostatni dzień trasy promocyjnej przypadł na 6 października. Stephen i Owen Kingowie spotkali się z 400 czytelnikami w bibliotece publicznej Selby. Patronat nad spotkaniem miała lokalna księgarnia z sieci Barnes & Noble.

Spotkanie przebiegło według znanego scenariusza: rozmowa autorów, kilka pytań do siebie, odczytanie fragmentów powieści, a na koniec pytania publiczności. I to własnie przez pytania publiczności wizyta w Sarasocie zasługuje na uwagę. Pierwsze z nich zadał fan (i kolekcjoner) z Kanady, który zapytał o to czy King zamierza jeszcze napisać jakąś historię w świecie "Mrocznej Wieży". King odpowiedział: "Tak, sądzę, że tak się stanie", a jego odpowiedź nagrodzona została falą oklasków.
 
Inna czytelniczka zapytała, czy wymyślając imiona dla bohaterów sagi "Mroczna Wieża" starał się, aby imiona Roland, Oj (pol. Ej), Susannah i Eddie, razem tworzyły swłowo ROSE (Róża). Początkowo King wyglądał na trochę zmieszanego pytaniem, ale po chwili uśmiechnął się i powiedział: "Oczywiście, że tak!".

Na spotkaniu gościł też artysta Don Maitz (autor ilustracji m. in. do wydania limitowanego "Desperacji" i "Lśnienia"), który spotkał się z fanami w pobliskim pubie.


Bilet wstępu oraz prawo do jednego egzemplarza skiążki kosztowało $32,50 - 400 z 400 przygotowanych książek było podpisanych - czyli 100% zadowolenia.
Powiązane
Książki:
Śpiące królewny
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: