Mike Flanagan marzy o sfilmowaniu jednego z filmów "Mroczna Wieża"

Mike Flanagan, reżyser horrorów "Oculus" oraz "Hush" powiedział w wywiadzie dla ShockWave, że chętnie wyreżyserowałby film w uniwersum Mrocznej Wieży.
"Dla mnie 'Mroczna Wieża' to projekt marzeń. Moją ulubioną książką jest czwarty tom 'Czarnoksiężnik i kryształ' i chcę go. Ale to się zobaczy".
Flanagan jest także zaangażowany w inny projekt związany ze Stephenem Kingiem:
"Duży projekt, który staram się przepchnąć od półtora roku to... 'Gra Geralda', książka do której dostałem pozwolenie na ekranizację po sukcecie 'Oculus'. Problem z 'Grą Gerlada' jest taki, jeśli czytałeś książkę to wiesz... opowiada o kobiecie i jej mężu, którzy wybierają się nad jezioro do domku letniskowego na odludziu, aby podgrzać swoje życie intymne. Mąż przykuwa ją kajdankami do łóżka i wkrótce umiera na atak serca, a ona na wiele dni pozostaje przykuta do łóżka. To coś jak "127 godzin" połączone z "Grawitacją". Jeśli chodzi o minimalizm to wielkie wyzwanie. Kiedy po raz pierwszy przeczytałem tę książkę pomyślałem, że nie nadaje się do sfilmowania i 10 lat zajęło mi znalezienie odpowiedniej struktury, która według mnie może się sprawdzić. Więc razem z Jeff'em [Howardem] napisaliśmy scenariusz, Kingowi się spodobał i jesteśmy gotowi. Jednak koszmarem jest ruszenie z tym pomysłem, bo trudno przekonać ludzi do pomysłu na film o kobiecie przykutej kajdankami do łóżka".
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: