"Killer Crimes" antologia z od dawna niepublikowanym opowiadaniem

Wydawnictwo Cemetery Dance zapowiedziało na 2017 rok wydanie antologii "Killer Crimes", w której znajdzie się opowiadanie "Man with a Belly".

Do tej pory opowiadanie o "Człowieku z brzuchem" ukazało się jedynie raz: w magazynie dla panów Gent w listopadzie 1979 roku. Opowiada ono o gangsterze wynajętym przez włoskiego mafioso, który chce zemścić się na żonie. Gangster dotrzymuje słowa, ale przy okazji pomiędzy nim a kobietą nawiązuje się nietypowa relacja, brzemienna w skutkach dla trójki postaci.

Poza opowiadaniem Kinga, w antologii znajdą się opowiadania autorów takich jakJoyce Carol Oates, T. Jefferson Parker, Bill Pronzini, James Renner, Kate Moretti, Jeff Johnson, Lisa Preston, Mick Garris, Bev Vincent oraz Stewart O'Nan. Ponadto będzie ona podpisana przez większość z nich (niestety nie będzie autografu Stephena Kinga) oraz przez redaktora i autora okładki.

Antologia dostępna jest w przedsprzedaży w specjalnym limitowanym pakiecie "The Cemetery Dance Collectors Set" z dwoma innymi publikacjami: antologią "Halloween Carnival" oraz książką-niespodzianką, której tytułu na razie nie znamy. Zestaw wyceniony został na $99 (zwykle pojedyncze antologie wyceniane są na $40-$60).
Jeśli wierzyć zapowiedziom, nakład zestawu limitowanych wydań w twardej oprawie będzie dopasowany do zapotrzebowania. Oznacza to, że złożenie zamówienia na ten pakiet może być jedyną szansą na kupienie tego konkretnego tytułu. Wydawnictwo nie wyklucza jednak, że pojawią się inne wydania - najprawdopodobniej wydanie w miękkiej okładce w większym nakładzie.

"Killer Crimes" jest piątą antologią Cemetery Dance, z opowiadaniami Kinga, zapowiedzianą na 2017 roku. Co ciekawe wszystkie będą zawierały klasyczne opowiadania, które nigdyt nie ukazały się w żadnym zbiorze opowiadań autora. Będą to "Weeds" (w antologiach "Best of Shivers" i "Dark Screams"), "Squad D" (w antologii "Shivers VIII") oraz "The Blue Air Compressor" (w antologii "Shining in the Dark: Celebrating Twenty Years of Lilja's Library").

Zamówienia można składać na stronie wydawnictwa do 29 stycznia 2017 roku.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: