"Charlie Ciuch-Ciuch" w Polsce!

14 marca do księgarni trafi książka "Charli Ciuch-Ciuch". 19 stronicowa ksiązka w przekłądzie Maciejki Mazan z ilustracjami Neda Damerona będzie kosztowała 29,90 zł.

Ze strony wydawnictwa:
"Po raz pierwszy w edycji z oryginalnymi rysunkami wzruszająca opowieść o parowozie Charlim Ciuch-Ciuch.

Z dumą przedstawiamy wydaną w 1942 roku kultową książkę - w nowym, przygotowanym specjalnie na tę okazję, tłumaczeniu Maciejki Mazan.
Historia Charliego, na pozór zwyczajnej "ciuch-ciuch-ciuchci", i jego wielkiej przyjaźni z maszynistą Bobem z pewnością poruszy serca wielu dzieci (i dorosłych!), tak jak poruszyła Stephena Kinga i... jednego z bohaterów jego "Mrocznej wieży". Aż chciałoby się spytać, kto naprawdę wymyślił tę historię.

Opracowanie graficzne wzorowane na oryginalnych ilustracjach:Ned Dameron"

Książka powstała jako oficjalny materiał promocyjny filmu "Mroczna Wieża" wytwórni Sony ipo raz pierwszy pojawiła się na konwencie San Diego Comic Con, gdzie na stoisku wydawnictwaSimon & Schuster spotkać można było Beryl Evans, fikcyjną autorkę tej książki, w którą wcieliła się aktorka Allison Davies. Rozdano wtedy 150 egzemplarzy, a każdy chętny mógł również zdobyć autograd "autorki".

"Charlie Ciuch-Ciuch", jest istotnym elementem fabuły powieści "Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe"oraz kolejnych tomów sagi. W tej powieści Jake Chambers trafia na książkę w księgarni Calvina Towera i wkrótce książka okazuje się złowieszczą przepowiednią konfrontacji z nawiedzonym pociągiem Blaine Mono. W powieści autor przytacza treść książki.

Ze względu na duże zainsteresowanie, wydawnictwo postanowiło wydać książkę na rynku detalicznym. Książka trafiła do sprzedaży w listopadzie 2016 roku.
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: