Polskie wydanie "Charli Ciuch-Ciuch" przełożone

Pierwotnie polskie wydanie książeczki "Charlie Ciuch-Ciuch" planowanie było na 14 marca. Wydawnictwo Prószyński i S-ka musiało jednak przełożyć premierę i książka trafi do księgarni tydzień później - 21 marca 2017 roku.

Książka w przekładzie Maciejki Mazan zostanie wydana w twardej oprawie i będzie miała 24 strony z ilustracjami Ned Damerona. Cena katalogowa to29,90zł.

Opis wydawcy:
"Wyjątkowa książka dla dzieci i miłośników Stephena Kinga. Wyjątkowa - bo trafia wprost z kart... książki. To właśnie tę bajkę czyta jeden z bohaterów jego słynnej sagi "Mroczna wieża", Jake Chambers, komentując ją w charakterystyczny dla siebie sposób.

Amerykański wydawca Kinga Simon & Schuster i wydawcy tłumaczeń jego książek podjęli zaproponowaną przez pisarza literacką zabawę: nadanie fikcyjnej publikacji realnych kształtów, czyli wydanie limitowanej edycji bajki "Charlie Ciuch-Ciuch".

2 listopada 2016 roku książka trafiła do księgarń w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jej tłumaczenia w oryginalnej szacie graficznej z ilustracjami Neda Damerona dotrą do czytelników kilkunastu krajów. A wkrótce na ekrany kin wejdzie też adaptacja filmowa "Mrocznej wieży". To wyjątkowy czas dla miłośników Stephena Kinga.

W Polsce książka ukazuje się w nowym, przygotowanym z myślą o młodym czytelniku, znakomitym tłumaczeniu Maciejki Mazan.
Tę bajkę, którą na kartach sagi (w tomie pt. "Ziemie jałowe") kupuje w księgarni na Manhattanie Jake Chambers, wydano - według narracji powieści Kinga - w 1942 roku, a jej autorką ma być Beryl Evans. A sam King rekomenduje dziś tę bajkę słowami: "Gdybym kiedykolwiek napisał książkę dla dzieci, to dokładnie taką, jak ta!".

To historia Charliego Ciuch-Ciuch, na pozór zwyczajnej "ciuch-ciuch-ciuchci", i jego wielkiej przyjaźni z maszynistą Bobem. Charlie nie jest zwykłym parowozem - potrafi bowiem nie tylko mówić (i śpiewać!), ale przede wszystkim czuć! Kochać, przyjaźnić się, cieszyć, mieć marzenia i ambicje... A - odsunięty na boczny tor - cierpi, podobnie jak oddany mu maszynista Bob. To właśnie ich przyjaźń i płynąca z niej siła (oraz ostateczne zwycięstwo w starciu z nowoczesnością) są najbardziej wzruszającym wątkiem bajki z kart "Mrocznej wieży".

Jednak "Charlie Ciuch-Ciuch" to także piękna przypowieść o wartości doświadczenia, ucząca szacunku dla starości. Bo starość to mądrość i zdobyta z wiekiem umiejętność radzenia sobie z problemami.

Historia Charliego poruszy z pewnością serca dzieci. Ale i dorosłych... Szczególnie miłośników Kinga. Ta książka to rarytas tym większy, że jej edycja jest limitowana."
 
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: