Albatros wyda w Polsce "Pudełko z guzikami Gwendy"

Pierwsza połowa roku 2017 upłynęła pod znakiem noweli "Gwendy's Button Box", którą Stephen King napisał wspólnie z Richardem Chizmarem. Kilka dni temu współautor nowelipoinformował na swoim twitterze, że prawa do publikacji zostały sprzedane do Włoch, Niemiec, Francji, Ukrainy i Grecji, a na ukończeniu są negocjacje z wydawnictwami w Rosji, Tajlandii, Korei i Polsce!
Wiemy już, że "Pudełko z guzikami Gwendy" ukaże się drukiem w Polsce w listopadzie tego roku dzięki wydawnictwu Albatros. Książka będzie miała okłądkę z ilustracją Bena Baldwina oraz będzie zawierała ilustracje Keitha Minniona.
Do tej pory Stephen King tylko kilka razy współpracował z innymi pisarzami: swoim synem Joe Hillem (opowiadania "W wysokiej trawie" i "Gaz do dechy") oraz Stuartem O'Nan'em ("Faithful: Two Diehard Boston Red Sox Fans Chronicle the Historic 2004 Season" oraz opowiadanie "Twarz w tłumie").Trzy z tych utworów została wydana w Polsce: "Twarz w tłumie" i "W wysokiej trawie" wydało wydawnictwo Albatros w postaci eBooków oraz audiobooków, a "Gaz do dechy" znalazł się w polskiej edycji antologii "Jest legendą" wydaną przez wydawnictwo SQN.

Cały czas czekamy na informacje dotyczące polskiego wydania wspólnej pwoieści Stephena i Owena Kingów: "Sleeping Beauties".
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: