Szpital Królestwo


Tytuł oryginalny: "Kingdom Hospital"
Tytuł polski: "Szpital Królestwo"
Scenariusz: Stephen King, Richard Dooling
Reżyseria: Craig R. Baxley
Czas trwania: 546 min
Rok produkcji: 2004

Prezentowany przez mistrza horroru, Stephena Kinga Szpital "Królestwo" to napisany przez tego nagrodzonego autora bestsellerowych powieści specjalnie dla telewizji blisko 10 godzinny serial zainspirowany duńskim mini-serialem Królestwo (Riget) autorstwa Larsa Von Triera.
King opowiada w nim przerażającą historię Krolestwa - szpitala, w którym zarówno pacjenci jak i personel stanowią mieszaninę dziwaków i szaleńców. Są wśród nich niemal ślepy ochroniarz, pielęgniarka, mdlejąca regularnie na widok krwi i sparaliżowany artysta, którego powrót do zdrowia byłby prawdziwym cudem. Kiedy na korytarzach zaczyna rozbrzmiewać głos cierpiącej małej dziewczynki, zarówno pacjenci, jak i personel lekceważą sugestie, jakoby w szpitalu działy się rzeczy nadprzyrodzone... na swoje własne ryzyko.

Obsada:
Dr Hook - Andrew McCarthy
Sally Druse - Diane Ladd
Dr Stegman (AKA Steg) - Bruce Davison
Dr Jesse James - Ed Begley Jr.
Dr Christine Draper - Allison Hossack
Dr Louis Traff - William Wise
Elmer Traff - Jamie Harrold
Carrie Von Trier - Lena Georgas
Bobby Druse - Del Pentecost
Liz Hinton - Janet Wright
Dr Gottreich - Bill Meilen
Brenda Abelson - Meagan Fay
Ollie - Ben Ratner
Danny - Ty Olsson
Mary - Jodelle Ferland
Peter Rickman - Jack Coleman
Natalie Rickman - Suki Kaiser
Otto - Julian Richings
Paul - Kett Turton
Johny B. Good - Stephen King

"Szpital Królestwo" to 13-sto odcinkowy serial stacji ABC wyreżyserowany przez Craig'a R. Baxley'a ("Sztorm stulecia") emitowany w 2004 roku. Stephen King napisał scenariusz bazując na bardzo popularnym, duńskim, serialu "Królestwo" ("Ridget") Lars'a Von Trier'a z 1994 roku. Sam serial przyjęty został dość miernie, a pod wpływem malejącej widowni, pod sam koniec zdecydowano o wstrzymaniu emisji ostatnich odcinków, aby dać możliwość wprowadzenia zmian i ich przemontowania.

Trzeba przyznać, że w konfrontacji z pierwowzorem, "Szpital Królestwo" King'a przegrywa z "Królestwem" von Triera. Sytuacja z mieszanymi opiniami na ten temat przypomina tę o wyższości "Lśnienia" Stanley'a Kubrick'a nad ekranizacją Mick'a Garris'a. Pomimo tego, abstrahując od porównań do pierwowzoru, serial jest bardzo ciekawy fabularnie i dość zakręcony.

Wydanie:  - obrazek
Wydanie DVD
Powiązane
Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: