The Haven Foundation 2015 - podsumowanie

The Haven Foundation 2015 - podsumowanie Pod koniec maja zakończyły się licytacje, z których dochód przeznaczony jest na The Haven Foundation. Akcja trwała od stycznia i celem było zebranie $15.000. W tym roku grupie skupionej wokół forum TheDarkTower.org udało się zebrać $17.219,19.

Dla przypomnienia: The Haven Foundation to fundacja założona przez Stephena Kinga, której celem jest wspomaganie artystów z różnych dziedzin, głównie wolnych strzelców, którzy zostali dotknięci przez zdarzenia losowe i pozostawieni bez pomocy i środków do życia. Inspiracją założenia fundacji był wypadek motocyklowy Franka Mullera w 2001 roku, aktora i lektora nagrywającego audiobooki Stephena Kinga (do tej pory uważane za najlepsze adaptacje dźwiękowe książek Kinga). Mając w pamięci swój wypadek z 1999 roku, King postanowił działać i tak w 2002 roku założył fundację.

Wśród podarowanych na aukcje eksponatów były dwa z polskim akcentem: amerykańskie wydanie "The Dark Tower VII: The Dark Tower" z rysunkiem Darka Kocurka (sprzedane za $188,14), a drugim polskie wydanie "Przebudzenia" również z rysunkiem Darka Kocurka oraz dodatkami (sprzedane za $55). W tym miejscu jeszcze raz chciałbym podziękować Darkowi Kocurkowi za wykonanie rysunku na polskim "Przebudzeniu".

Przebudzenie_HF_1Przebudzenie_HF_2Przebudzenie_HF_3

Wśród innych ciekawych przedmiotów znalazły się "The Green Mile" Gift Edition z oryginalnymi rysunkami Mark'a Geyer'a, zestaw 4 szklanek do whiskey z wygrawerowanymi motywami kingowymi wykonane przez artystkę Rachel Redman, czy przycisk do papieru z brytyjskiej edycji "Lisey's Story".

Glassware_2Glassware_1

Prawdziwymi hitami były 3 egzemplarze "Desperation" Gift Edition z oryginalnym, kolorowym rysunkiem Dona Maitza oraz autografem Stephena Kinga (sprzedane za $835, $875, $835) oraz "Duma Key" w etui, również z oryginalnym, kolorowym rysunkiem Dona Maitza oraz autografem Stephena Kinga (sprzedana za $813).

Desperation_HFDesperation_HF_1Desperation_HF_3Desperation_HF_2
Duma_Key_HF_1Duma_Key_HF_1_2

Najdroższym przedmiotem było unikalne wydanie "The Stand: Complete and Uncut" (sprzedane za $1433). Książka została ręcznie oprawiona w skórę, dołączono do niej specjalne robione na zamówienie pudełko (autorstwa Dicka Olsona, BookSlipcase.com).
W książce znajduje się rysunek Glenna Chadbourne'a oraz dwa szkice Alexa McVey'a oraz dodatkowy rysunek Glenna Chadbourne'a, dla którego przeznaczono miejsce pod wiekiem pudełka.

The_Stand_Custom_Bound_1The_Stand_Custom_Bound_2The_Stand_Custom_Bound_5The_Stand_Custom_Bound_4The_Stand_Custom_Bound_6The_Stand_Custom_Bound_7The_Stand_Custom_Bound_8The_Stand_Custom_Bound_9

Wczoraj, 2 czerwca 2015 roku wśród wszystkich darczyńców rozlosowano główną nagrodę: książkę "Finders Keepers", która zostanie podpisana przez Stephena Kinga z dedykacją jaką sobie wybierzemy (chociaż autor zastrzega sobie, że może ją nieco zmienić). Książkę wygrał SystemCrashOverRide z forum TheDarkTower.org.

Zapowiedzi

2019-09-26

"Creepshow"

2019-10-04

"W wysokiej trawie"

2019-10-23

"Castle Rock"

2019-11-08

"Doctor Sleep"

Social Media
STRONA NA SKRÓTY: